V závodu dlouhém 50 kilometrů s celkovým převýšením 920 metrů na trati v okolí Kroměříž a také v Chřibských lesích okořeněné výjezdem na Bunč, dosáhl času 1:44:55. Druhé místo vybojoval s dvousekundovou ztrátou Pavel Boudný (EthicSport cycling Team), bronzovou příčku obsadil Tomáš Strnka (Bike Team Sazovice, 1:48:16).

,,Mezi pořadateli z Cyklosportu Chropyně mám spoustu kamarádů. Proto jsem se rozhodl letos v oblíbené Chřibské padesátce startovat,“ vysvětloval svoji účast na startu závodu v Kroměříži Tomáš Strnka.

Ten se od začátku pohyboval na čelních pozicích.

,,Kulhavý s Boudným se v prvním kopci v průběhu třetího kilometru odpoutali od všech soupeřů. Já jsem zůstal v následné skupině s Janem Procházkou, Pavlem Žákem, Vojtěchem Neradilem a Jakubem Zemenem. V této skupině jsme až do posledního stoupání na Hvězdu spolupracovali. Pět kilometrů před cílem se ale naše skupinka roztrhala a já jsem v závěrečném spurtu o bronzovou příčku bojoval už jenom s Procházkou a Žákem,“ popsal klíčové momenty Strnka.

Z regionálních bikerů se vešli do první desítky výsledkové listiny ještě Jan Procházka z Cyklosportu Chropyně, který si dojel v čase 1:48:17 pro čtvrtou pozici, Pavel Žák (1:48:21) skončil pátý a Vojtěch Neradil (oba Kolovka KM-BT Morkovice, 1:48:40) bral šesté místo.

Do cíle letošního hlavního padesátikilometrového závodu Chřibské padesátky dojelo 229 vyznavačů bike maratonů.

Závod žen vyhrála Sabina Macháňová z formace Bikecentrum.eu Olomouc (2:12:09), před Monikou Klimešovou (ENDEKA BASSTA Team, 2:13:01). Třetí byla Lucie Skřivánková z týmu Kolovna KM-BT Morkovice (2:13:23).

V okolí Kroměříže v rámci letošního ročníku Chřibské padesátky uspořádali také třicetikilometrový závod. Toho se zúčastnil 55 bikerů a bikerek.

Prvenství na trati s převýšením 580 metrů v mužích vybojoval Tekula Hynek (DK BikeShop Racing Team, 1:06:17). V ženách zvítězila Michaela Brtníčková (4 Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 1:19:42).