Stříbrnou příčku vybojoval se ztrátou šestačtyřiceti sekund Petr Šťastný (Erste Premiér Petr Čech Team), třetí pozici obsadil časem 1:45:03 reprezentant FORCE KCK Cykloteam Zlín Ondřej Fojtík.

V podniku zařazeném do seriálu Maxbike Karpaty MTB Tour 2016, jehož se ve všech kategoriích zúčastnilo 408 bikerů, obsadil z regionálních vyznavačů horských kol v absolutním pořadí ještě Jiří Hradil (FORCE KCK Cykloteam Zlín, 1:45:31) páté místo a Pavel Žák z morkovického Bike Triatlonu skončil sedmý (1:45:50).

,,Velmi pozitivní byla změna, že pořadatelé zázemí závodu letos přesunuli do prostoru kroměřížského výstaviště Floria," pochvaloval si nejúspěšnější regionální biker v letošní Chřibské padesátce Ondřej Fojtík.

,,Po nervózním startu jela v čele velká skupina. Ta se začala na desátém kilometru v prudkém výjezdu po louce trhat. V tomto úseku jsem ale zaváhal a proto jsem se pohyboval až na desátém místě. Postupně se mi ovšem dařilo největší soupeře sjíždět. V cíli jsem tak nestačil pouze na Rauchfusse a Šťastného," popsal vývoj rychlého podniku Fojtík.

Závod žen ovládla v čase 1:57:49 Tereza Němcová z klubu Superior MTB Team, před Annou Šmídovou (Nilfisk pro cycling, 2:02:52). Bronzovou příčku brala Kamila Procházková (2:03:53).

Jana Bednaříková ze zlínského týmu Amenity Extrem Sport dojela šestá (2:12:18), Svatava Kučná (4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem) brala za čas 2:24:48 osmé místo.

,,Hned po startu jsem zvolila ostřejší tempo a díky této taktice jsem se brzy vzdálila všem největším soupeřkám. Pobyt na první příčce jsem tak měla neustále pod kontrolou," pronesla při vyhlašování výsledků nejlepší žena v cíli, spokojená 28letá Tereza Němcová.

V Chřibech letos premiérově uspořádali také 30kilomerový závod, kterého se zúčastnilo 87 vyznavačů horských kol. Mezi muži vyhrál Tomáš Petříček z Bike Triatlonu Morkovice (1:08:26). V ženách dominovala Denisa Knapková (Superior Riders, 1:21:40).

Lubomír Hotař