Podzimní divizní lídr na jaře zaostal za svými výkony z první části soutěže

V Hulíně došlo na podzim k rekonstrukci travnaté plochy, a tak všechna družstva hrála svá domácí utkání na umělce. Hráčům Hulína změna výsledkově nevadila, když byli v domácím prostředí nejlepším mužstvem.

„Na umělce jsme hráli celý rok, a i když jsme byli doma nejlepší, tak se terén podepsal na zdravotním stavu většiny hráčů,“ řekl kouč Hulína Petr Zapletal.

V zimní přestávce mužstvo doplnila jen trojice Liška, Nevřala a Panáček. Na hostování odešel Csomor. Mužstvo se tedy téměř vůbec nezměnilo. Přesto jarní část přinesla Hulínu hořké procitnutí z postupového snu.

Bilance ve druhé části byla hodně průměrná. Hulín vyhrál jen čtyřikrát a vstřelil o devatenáct gólů méně než v podzimní části.

„Rozhodně v tom nehledám alibi, ale na našich jarních výsledcích se projevil špatný zdravotní stav našich hráčů. K tomu abyste celou soutěž vyhráli, potřebujete zdravé hráče,“ řekl trenér Zapletal.

Lídr soutěže nezvládl start do jarní části, když zvítězil až v pátém utkání doma se Židenicemi 2:1.

„Na herní výkon má obrovský vliv sebevědomí. Pokud jsou hráči v pořádku, tak podávají o padesát procent lepší výkony. Měli jsme těžký los. Dva zápasy venku jsme nezvládli,“ dodal Zapletal.

V průběhu sezony vystřídal hulínský trenér jen dvacet hráčů. Hvězdou mužstva byl na podzim Jaromír Paciorek, který se dlouho držel v čele střelců celé divize, a na jeho výkony byli zvědaví fanoušci na všech stadionech. Na jaře se však potýkal se svalovými problémy a na jeho výkonech to bylo znát.

„Jarda je na divizi velmi kvalitní hráč, ale musí být zdravotně v pořádku. Na jaře měl zdravotní handicap a na jeho výkonnosti se to projevilo, proto se nedokázal střelecky prosadit tak, jak bychom si představovali,“ posteskl si Zapletal.

Všechny zápasy odehrálo jen trio Huťka, Dvořáček a Dunda. První dva znal trenér Zapletal už ze svého předchozího působení v Napajedlích.

„Na Dvořáčkovi bylo znát, že mu na jaře chyběla herní pohoda. Ani on nebyl zdravotně v pořádku. Jeho individuální výkony se tak nedaly s podzimní částí vůbec srovnat,“ sdělil Zapletal.

Nejlepšími střelci byli Paciorek s 15 góly a Huťka, který zaznamenal jen o jednu branku méně. „Michal Huťka si udržoval po celou sezonu vyrovnanou formu. Oporou byl také brankář Kupka, který vytvořil s Gajdošem výbornou dvojici,“ doplnil hulínský trenér.

Hráči (zápasy/branky): Huťka (30/14), Dvořáček (30/11), Dunda (30/2), Stržínek (29/2), Zlámal (29/2), Volek (28/2), Kupka (28/0), Máčala (26/2), Mršťák (24/3), Kříž (24/2), Bejtkovský (23/1), Paciorek (20/15), Odstrčilík (19/0), Kadlec (14/0), Darebníček (13/2), Nevřala (11/0), Liška (10/0), Panáček (7/1), Gajdoš (5/0), Csomor (4/0)