,,Během závodního víkendu spadlo v Bystřici pod Hostýnem 60 mm srážek. Proto se původně travnaté, štěrkové, nebo pilinové úseky trati proměnily v jednolitý blátivý povrch,“ informoval ředitel závodu Vojtěch Zicháček.

Netradiční v Hostýnských vrších, kde při biatlonových závodech posledních deset let nepršelo, byla i skladba úvodního dílu Českého poháru v letním biatlonu.

,Kvůli koronaviru byl posunutý termín prvního českého poháru a hlavně se oddělily závody žactva. Změnou také bylo, že se zrušené páteční tréninky konaly až v sobotu dopoledne,“ vysvětloval Zicháček.

V Bystřici pod Hostýnem se uskutečnily dva závody. V závodu s hromadným startem se představilo 258 biatlonistů. Na trať závodu ve sprintu se vydalo 253 biatlonistů.

,,V nich v 10 ze 12 kategorii obhájili biatlonisté svá vítězství. Po oba dny svoje závody vyhráli Ondřej Poledník a Aneta Novotná ze Starého Města pod Landštejnem, Jan Houška ze Strakonic, Veronika Novotná ze Starého Města pod Landštjnem, Hynek Škamral ze Střelky Brno, Magdalena Bergerová z Jilemnice, David Tolar z SKP Kornspitz, další reprezentanti Starého Města pod Landštejnem Pavla Schorná a Luboš Schorný a dvakrát vyhrál i Němec Matthias Schink,“ prozradil Vojtěch Zicháček.

Hlavní organizátor závodů musel řešit i několik nepříjemností.

,,Hlavně na střelnici. Finský systém ovládání terčů Kurvinen nás dost pozlobil. Terče bylo složité a někdy i nemožné ovládat. Například z ničeho nic se zavřely. A rozhodčí to vůbec nemohli ovlivnit. Přitom samotné terče jsou v suchu pod střechou a ovládací systém jsme opakovaně vysoušeli,“ mrzelo Zicháčka.

 ,,Pod přívaly vody trpěl také areál a okolí střelnice Bedlina. Všechno je momentálně zničené a zdevastované. Trávník zmizel, piliny byly odplaveny. Až se z toho vzpamatujeme, tak se pustíme do práce a areál zase dáme do pořádku,“ plánuje odhodlaně ředitel prvního Českého poháru v letním biatlonu v roce 2020 Vojtěch Zicháček.