S touto soupeřkou se letos utkala celkem čtyřikrát, z toho ji dvakrát porazila (na Českém poháru v Jablonci nad Nisou a na přeborech ČR družstev st. žákyň v Litoměřicích, odkud si přivezla titul PČR).

Obě finalistky bezkonkurenčně vládnou váhové kategorii do 44 kg st. žákyň v ČR a proto nebylo překvapením, že do finálových bojů PČR se probojovaly právě tyto dvě závodnice. Sice se Červinkové nepodařil obhájit titul přeborníka ČR st. žákyň, který získala loni, ale svým výkonem potvrdila, že patří právem mezi nejlepší judistky v této kategorii v ČR.

Kromě Zuzany Červinkové se z oddílu juda Slavia Kroměříž zúčastnili přeboru ČR také Marek Nesvadba a Martin Skřebský. Oba bojovali ve váhové kategorii do 66 kg, ve které Marek Nesvadba obsadil krásné 5. místo, když prohrál v napínavém boji o 3. místo se soupeřem z Litoměřic.

Skřebskému se na přeborech ČR nedařilo a tak zůstal bez umístění. Oba judisté Marek Nesvadba a Martin Skřebský, stejně jako judistka Zuzana Červinková, si zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci oddílu juda Slavia Kroměříž nejen na letošních přeborech ČR, ale i na dalších významných závodech konaných v letošním roce, zejména na Českých pohárech, kde vybojovali své nominace pro přebory ČR.

Zuzana Červinková navíc v letošním roce přidala ke svým judistickým úspěchům i krásná umístění na zahraničních turnajích, když v rakouském Grazu obsadila 3. místo v kategorii st. žákyň do 44 kg a na Liberty cupu v polské Bytomi získala také 3. místo, ale v kategorii dorostenek do 44 kg. Oba turnaje měly velmi kvalitní obsazení a o to více jsou tato umístění pro ni cennější.

Na přeboru ČR staršího žactva v Chomutově si dobře vedli i závodníci Spartaku Hulín. Bronzovou medaili do 60 kg vybojoval Daniel Vydra, o bronz prohrál do 46 kg Jan Franek, devátá místa do 50 kg obsadili Tomáš Žůrek a Daniel Kroupa. (lk, jr)