Osmadvacetiletá domácí atletka v barvách týmu Sýkora running dosáhla času 44:40. Stříbrná Veronika Jínková z Kvasic byla o osmdesát sekund pomalejší, třetí příčku obsadila v čase 46:10 Štěpánka Kučerová ze Sokola Hradec Králové.

,,Po delším tréninkovém výpadku se mi na rovinaté trati velmi dobře běželo,“ pochvalovala si Veronika Brázdová.

,,Závod ale ztěžoval vítr a místy i kluzký povrch. To ovšem patří k zimnímu běhání,“ upozornila dále kroměřížská vytrvalkyně, které se v úvodních kilometrech dařilo držet svižné tempo.

,, To jsem však neudržela. Podobně na tom ale byly i ostatní soupeřky a tak jsem na prvním místě zůstala až do cíle,“ radovala se ze zlaté příčky Brázdová.  

Prvenství v závodu mužů vybojoval Tomáš Steiner z AK Drnovice. Ten se na Hané prezentoval časem 35:17. Druhé místo bral za čas rovných sedmatřicet minut Tomáš Procházka (Plavecké sporty Kroměříž), třetí byl Jakub Janda (Rohálov, 37:02). Ondřej Velička z Bystřice pod Hostýnem (www.ultramaraton.cz, 37:24) skončil čtvrtý, Bronislav Matouch (Jisva Zlín, 37:39) pátý, Tomáš Neradil z Aspotu Hulín šestý (37:52) a Tomáš Minařík (Valachbajk Team, 38:03) sedmý.

,,Po pátečním firemním večírku jsem spal čtyři hodiny. Proto jsem se před závodem cítil unavený. Navíc jsem v týdnu od pondělí do pátku naběhal 110 tréninkových kilometrů. Ani to mi na formě nepřidalo. Nedávno jsem totiž začal přípravu na novou sezonu a zatím se zaměřuji pouze na objemové tréninky a ne na rychlost. Trochu problémy mi dělala i malá vrstva sněhu na cyklostezce podél Moravy. Na ní mi podkluzovaly boty. Kdybych to věděl, zvolil bych jiné obutí,“ přiznal jeden z účastníků sobotního Čertovského běhu Ondřej Velička.

Ten rozběhl závod opatrně společně se skupinou spousty dalších soupeřů v tempu 3:50 na kilometr. ,,Na čele zůstal Tomáš Steiner, který si běžel vlastní závod. Já jsem se postupně přiblížil ke skupince bojující o čtvrté až šesté místo. V ní se začalo závodit až tři kilometry před cílem. V tomto úseku jsem zrychlil a na můj nástup překvapivě nikdo nezareagoval,“ potěšil i zisk čtvrté pozice Veličku.