Stříbrnou pozici vybojoval s dvaatřicetisekundovou ztrátou Tomáš Navrátil z AK Asics Kroměříž, třetí místo obsadil v čase rovných čtyřiatřicet minut Přemysl Žaludek z Cyklogatu Malenovice.

,,Od svých největších soupeřů jsem se odpoutal už po několika stovkách metrů. Poté jsem celý závod absolvoval na čele sám. V cíli jsem si však myslel, že běžím rychleji," překvapilo Tomáše Steinera, který prosincový Čertovský běh v Kroměříži vyhrál třetí rok po sobě. ,,Dneska to byl zvláštné závod. Nikdo se nemohl dostat do pořádného tempa. Ani já jsem nebyl v úplně ideálním rozpoložení," přiznal druhý v pořadí Tomáš Navrátil. ,,Steiner si první místo od začátku kontroloval. Já jsem byl za ním ve skupině s Navrátilem, Šíblem a Sedláčkem. Od sedmého kilometru už jsme o druhou příčku bojovali pouze se Navrátilem. V cílové rovině byl pak kroměřížský atlet rychlejší," uznal bronzový Přemysl Žaludek.
Na Hané se v letošní nabité konkurenci 117 mužů z regionálních běžců dařilo ještě fryštackému Radoslavovi Šíblovi (Ekodrill Zlín), jenž bral za čas 34:10 čtvrtou příčku, Josef Sedláček (AK Asics Kroměříž, 34:13) skončil pátý, Petr Kučera z otrokovického KESBUK Teamu šestý (35:38), Petr Veselský z hulínského Aspotu sedmý (35:48) a reprezentant Uherského Hradiště Jiří Daněk osmý (36:03).
V Kroměříži si zazávodily také ženy. Těch se u Bágráku sešlo šestadvacet. Mezi nimi dominovala časem 38:54 Jana Žaludková z Cyklogatu Malenovice, před Adélou Esentierovou (Baláž Extreme Team Ostrava, 40:55) a domácí Veronikou Brázdovou (Sykora running Team, 45:21). Veteránka Marie Hynštová z AK Drnovice doběhla čtvrtá (45:58) a přerovská Monika Peluhová pátá (46:09).
,,V Kroměříži jsem ještě nikdy nestartovala, proto jsem se na závod těšila. Na nekonečné rovině se mi ale těžko udržovalo tempo. Nicméně Esentierová byla se svým vodičem pouze úvodní tři kilometry nepříjemnou soupeřkou. Od tohoto úseku už jsem si pobyt na zlaté pozici hlídala a navíc se mi až do cíle dařilo na prvním místě navyšovat náskok," pochvalovala si Jana Žaludková, jež na Hané ještě vytvořila ženský traťový rekord v Čertovském běhu v Kroměříži.

Lubomír Hotař