Po týdenním drilu se dostali včera poprvé opět k míčům. V příštím týdnu čekají na tým první zápasové zkoušky.
Ve středu sehraje Bystřice úvodní z řady přípravných zápasů v Zubří s místní juniorkou. O den později změří v Luhačovicích síly s třetím týmem druhé norské ligy Follo.

K prvním změnám, které ještě nemusí být poslední, došlo v kádru mužstva. Do Bystřice přišel na hostování brankář Kosatík z Přerova a levoruká spojka Tydlačka z Olomouce.

Příští týden se sejde na turnaji v Bystřici skvělá mezinárodní konkurence, chybět nebude ani tým druhé norské ligy

„Mladý gólman Kosatík má už zkušenosti s extraligou. V Hranicích kryl záda Štolcarovi, takže se situace bude opakovat teď v Bystřici. Levoruká spojka Jiří Tydlačka hrával dva roky extraligu v Kostelci na Hané. Ve druhé lize patřil v dresu Olomouce k nejlepším střelcům,“ hodnotil nové hráče předseda bystřického házenkářského klubu Jan Vejrosta.

Oba hráči by měli do kádru dobře zapadnout a zvýšit konkurenci. Vedení klubu by ještě rádo přivedlo do mužstva hráče na post pivota, který by doplňoval zkušeného Radima Kovaříka. Zatím je ještě vše v jednání.

„První týden jsme nabírali potřebnou kondici, i když hrubá příprava byla o dva týdny kratší než před rokem. Letos si hráči musí dřív zvyknout na míč, neboť už v příštím týdnu nás čekají první přípravná utkání. Účast v prvním týdnu hrubé fyzické přípravy nebyla stoprocentní, protože někteří z hráčů si ještě vybírali dovolenou. Postupem přípravy se počet trénujících zvyšuje. Jsem rád, že se nám podařilo získat do branky Kosatíka.

Budeme tak mít dva kvalitní brankáře. Tím však nechci říct, že by předchozí brankáři nebyli kvalitní. Navíc Štolcar ještě do přípravy vinou pracovního zaneprázdnění nezasáhl. Také druhý nový hráč Tydlačka bude pro nás posilou,“ řekl trenér Kovařík.

První větší zatěžkávací zkouškou bude pro bystřické hráče turnaj ve vlastní hale. V sobotu 11. srpna od 8.30 hodin budou hrát v Bystřici vedle domácího celku, ještě mužstva Follo (Norsko), Zubří a Hranice.

„Bude to velmi kvalitně obsazený turnaj, který prověří naši počáteční připravenost na novou sezonu,“ doplnil Kovařík.
Do extraligových bojů vstoupí Bystřice o týden později. V prvním kole se totiž střetne se Zubřím, které hraje evropské poháry a tak se kluby dohodly na náhradním termínu 12. září. Pro Bystřici to může být výhoda, přípravu si tak prodlouží o týden.