Z početné domácí sestavy byl nelepší Martin Mlčoch, který na čtyři okruhy zahrál nádherných 82 úderů a po úspěšném rozstřelu vybojoval vítězství v soutěži mužů. Méně úspěšným v rozstřelu byl Ivan Macho, který sice hraje za německý klub Bochumer MC, ale jinak je prezidentem bystřického klubu. Dvaaosmdesát úderů, které tito dva hráči zahráli, bylo absolutně nejlepším výkonem turnaje. Pořadí a výkony dalších bystřických hráčů: 3. Břetislav Sedláček 84 úderů, 6. Zdeněk Macháček 86 úderů, 8. Ivan Doležel 92 úderů, 11. Petr Čeladník 102 úderů.

V kategorii žen zahrála Petra Kouřilová pěkných 86 úderů a obsadila první místo. Druhá byla Silvie Švehlíková.

V soutěži juniorek zahrála Lucie Pavelková báječných 84 úderů a patřilo jí rovněž první místo. Karolína Jandová byla druhá s 92 údery.

V kategorii žákyň byla první Alena Doleželová, která zahrála 94 úderů. Dominika Šmoldasová byla druhá se 123 údery.

V soutěži juniorů docílil Matěj Novák 92 úderů a tím vybojoval 2. místo. O vítězství ho připravil neúspěšný rozstřel.

V kategorii seniorů-veteránů uhrál Vladimír Sedláček 103 úderů, to však stačilo až na 3. místo.

Pozoruhodný výkon předvedla žákyně Alena Doleželová, která v posledním, čtvrtém okruhu hrála bezchybně. Zahrála 18 úderů a to byl pochopitelně nejlepší výkon dne. Čtyřikrát bylo zahráno 19 úderů, z toho třikrát to dokázali další bystřičtí hráči: Mlčoch, Břet. Sedláček a Macháček.

Současně byl uspořádán jubilejní 25. ročník Podhostýnského poháru družstev. Tradiční soutěže se zúčastnilo osm družstev.

Vítězem se stal tým 1. DGC Bystřice p. H. A, který v sestavě: B. Sedláček, Mlčoch, Pavelková a Macháček zahrál 248 úderů. Druhé místo vybojovala čtveřice 1. DGC Bystřice p. H. B, která v sestavě Kouřilová, Jandová, Novák a Vl. Sedláček zahrála 265 úderů. Družstvo 1. DGC Bystřice p. H. C v sestavě I. Doležel, Doleželová, Čeladník a Šmoldasová zahrálo 288 úderů a obsadilo 5. místo.

Soutěže minigolfistů v oblasti Morava-jih pokračují v sobotu a neděli 16. a 17. června v Brně-Lesné, kde na hřišti TJ Start Brno budou uspořádány 4. a 5. OPEN turnaje. (lk, vld)