Skvělá byla Karolína Jandová, která na šest okruhů (3× eternit a 3× filc) zahrála 168 úderů a bezpečně s velkým náskokem vyhrála v kategorii juniorek. Lucie Pavelková obsadila se 185 údery 3. místo. Jandová vybojovala již svůj čtvrtý mládežnický titul mistryně ČR, z toho třetí titul juniorské mistryně republiky.

V soutěži žákyň zahrála Alena Doleželová 187 úderů a obsadila 1. místo. Zopakovala tím své loňské prvenství v Rakovníku.

V kategorii žen byla z bystřické dvojice úspěšnější Petra Kouřilová, která zahrála 177 úderů a byla pátá. Lenka Doleželová obsadila se 181 údery 6. místo.

V soutěži juniorů byl úspěšnější holešovský Radek Doležel mladší, který se 182 údery vybojoval 5. místo. Bystřický Matěj Novák obsadil se 186 údery 6. místo. Mezi seniory-veterány skončil Vladimír Sedláček s 213 údery na 14. místě.

V početné a kvalitní kategorii mužů byl z bystřické čtveřice nejlepší Martin Mlčoch, který se 168 údery vytěžil 16. místo. Pořadí dalších: 19. Zdeněk Macháček 177 úderů, 27. Daniel Dvořák 188 úderů, 33. Ivan Doležel 209 úderů. Holešovský Radek Doležel starší získal se 172 údery 18. místo.

Třetí den se bojovalo vyřazovacím systémem o absolutní mistry ČR v soutěži mužů a žen a regionální zástupci excelovali. Mezi 32 nejlepšími muži vynikl R. Doležel starší, který v cestě za titulem mistra České republiky porazil pět soupeřů a zaslouženě vybojoval titul mistra ČR. M. Mlčoch nepostoupil z 1. kola.

Mezi 16 nejlepšími ženami vynikla L. Pavelková, která deklasovala čtyři soupeřky a rovněž zaslouženě získala titul mistryň ČR. P. Kouřilová se probojovala do semifinále, kde však prohrála s Pavelkovou a obsadila 3. místo. K. Jandová prohrála ve čtvrtfinále s Kouřilovou a obsadila 5–8. místo. L. Doleželová a A. Doleželová nepostoupily z 1. kola.

Finálovým kolem extraligy byla zakončena sezona 2011–12 družstev. V soutěži žen zahrála bystřická trojice Jandová, Kouřilová a L. Doleželová 526 úderů a obsadila 2. místo za MGC 90 Brno 506 úderů a před MGC Olomouc 561 úderů. I přes porážku vybojovaly bystřické golfistky titul mistryň ČR. Konečné pořadí v sezoně 2011–12: 1. 1. DGC Bystřice p. H. 20 bodů, 2. MGC 90 Brno 16, 3. MGC Olomouc 8.

Bystřické hráčky by se ve dnech 4. – 6. října měly zúčastnit 48. ročníku PMEZ v portugalském městě Vizela. Turnaj nese v současnosti označení Europa Cup.

V soutěži juniorů zahrála trojice 1. DGC Bystřice p. H. v sestavě Jandová, R. Doležel ml. a Pavelková 535 úderů a obsadila 2. místo za MGC Olomouc 504 úderů a před MGC Hradečtí Orli 556 úderů. Také bystřičtí junioři přes porážku vybojovali titul mistrů republiky. Konečné pořadí v sezoně 2011–12: 1. 1. DGC Bystřice p. H. 22 bodů, 2. MGC Olomouc 21, 3. MGC Hradečtí Orli 13, 4. MGC Holešov.

V prestižní soutěži smíšených družstev startovalo pouze pět nejlepších týmů extraligy. Družstvo 1. DGC Bystřice p. H. zahrálo v sestavě Jandová, Mlčoch, R. Doležel st., Kouřilová, Macháček a R. Doležel ml. 1044 úderů a obsadilo 4. místo za MGC Olomouc 968, SK Tempo Praha 1002 a MGC Hradečtí Orli 1015 úderů. Také celkově je bystřický tým na 4. místě a tím obhájil své umístění v sezoně 2010–11.

Na mistrovství světa juniorů v německém Bad Münderu budou Česko reprezentovat m.j. Jandová, Pavelková, A. Doleželová, Novák a R. Doležel mladší. Šampionát bude uspořádán ve dnech 15. – 18. srpna.

Šestý a poslední z vrcholů letošní golfové sezony bude uspořádán v neděli 23. září v Rakovníku, kde se uskuteční 5. Grand Prix – celostátní turnaj jednotlivců a 1. kolo extraligy družstev v sezoně 2012–13. Hrát se bude na betonu.

Konečné pořadí v extralize smíšených družstev v sezoně 2011–12: 1. SK Tempo Praha 50,5 bodu, 2. MGC Olomouc 42,5, 3. GC 85 Rakovník 31, 4. 1. DGC Bystřice p. H. 26,5, 5. MGC Hradečtí Orli 24, 6. MGC Jedovnice 17, 7. MGC 90 Brno 16, 8. ŠK Adara Trnava 7,5.

SK Tempo je mistrem České republiky.

Finálové 6. kolo extraligy absolvovalo pouze prvních pět družstev. MGC Jedovnice a MGC 90 Brno sestoupili do I. ligy smíšených družstev. (vld)