TJ BYSTŘICE P. H. – 1. HK DVŮR KRÁLOVÉ 43:29 (23:13)

Úvod utkání se vydařil rozhodně mnohem lépe domácím házenkářům. Hosté zvládli se svým soupeřem držet krok jen pět minut, kdy se gólově nedokázal nikdo prosadit. Brankáři dobře chytali. Potom však začala Bystřice skórovat a získala vedení 6:1. Během druhé patnáctiminutovky první půle pak svůj náskok Bystřice nejen udržovala, ale dokonce ještě pozvolně navyšovala až na poločasových 23:13.

„Povedly se nám dvě pasáže. Na začátku jsme soupeři utekli na rozdíl pěti gólů a další šňůrou šesti gólů jsme svůj náskok navýšili těsně před přestávkou. Bylo podstatné, že v 15. minutě byl vyloučen brankář hostů Babčaník, který podával dobrý výkon,“ podotkl domácí trenér Bohumil Kolář.

V první části druhého poločasu pak Bystřice zvládala na každou branku hostů odpovídat a tak rozdíl ve skóre se nijak výrazně nezmenšoval. Celé utkání bylo v režii Bystřice a odevzdaní hosté si nakonec odvezli porážku o čtrnáct branek.

„Nečekal jsem takový výsledek, protože hosté hráli v minulé sezoně extraligu. S útočnou fází mohu být nadmíru spokojen. Přitom jsme měli velké problémy se sestavou, protože se zranil Juránek a brzy odstoupil i Vacula. Nenastoupil ani Hradil. Zápas jsme tak odehráli s dost úzkým kádrem, který měl střeleckou chuť,“ pochvaloval si Kolář.

Bystřice p. H.: Bobál, Cagášek, Apolenář – Dobeš 12, Žůrek 9, Zbranek 8, Šlachta 6, Vacula 3, R. Tiller 3, Petružela 2, Juránek, Petrovčín, Kolář. Trenér Bohumil Kolář.