HCB OKD KARVINÁ B – TJ BYSTŘICE P. H. 28:29 (15:16)

Po většinu prvního poločasu byli ve vedení domácí hráči. Vytvořili si až čtyřbrankový náskok. Poté se hosté zlepšili a ještě do přestávky dokázali stav otočit ve svůj prospěch.

„Domácí jsou ambiciozním týmem, který má určitě víc naběháno, než máme my. Oni trénují každý den, my třikrát týdně když se podaří. Fyzicky na tom byli domácí určitě lépe. Našim úkolem bylo, abychom nedopustili nějakou honičku. Přesto jsme dostali spoustu gólů z rychlých útoků a domácí nám odskočili až o čtyři branky," řekl k úvodu utkání trenér Bystřice Bohumil Kolář.

Poslední gól první půle vstřelil Dobeš z devítimetrového hodu, když přestřelil zeď bránících hráčů. Po přestávce vedla Bystřice 20:16 a dokonce 28:22. Zdálo se, že si lehce dojde pro vítězství. Domácí se však s nepříznivým stavem nehodlali smířit a v závěru se dotáhli až na rozdíl jediného gólu.

„Konec první půlky a začátek té druhé byl v naší režii. Až do 25. minuty jsme vedli o šest branek. V závěru jsme se tímto rozdílem nechali trošičku ukolébat a domácí nás začali stahovat. Nakonec jsme závěr takticky zvládli a vyhráli jsme," pochvaloval si Kolář.

Téměř celý zápas chytal Janků, jen na dva sedmimetrového hody šel do branky Apolenář. Oba zlikvidoval a pomohl tak Bystřici k těsnému vítězství. Střelecky hosty drželi Dobeš a Zbránek, kteří nastříleli dohromady osmnáct branek.

„V obraně jsme odvedli kus práce. Spoustu střel jsme zablokovali. Pochvalu si zaslouží celý tým, i když to tentokrát nebylo úplně podle mých představ. Myslím si, že nesmírnou bojovností jsme získali cenné vítězství," dodal trenér Bystřice.

Sedmimetrové hody: 5/2 – 2/2. Průběh: 2:1, 6:5, 11:9, 15:12, 16:20, 20:24, 22:28, 26:29.

Bystřice p. H.: Janků, Apolenář – Dobeš 10, Zbránek 8, Hradil 4, R. Tiller 4, Žůrek 2, Petrovčín 1, Totek, J. Tiller, Doležel, Ryška, Salvet, Přikryl. Trenér: Bohumil Kolář.