TJ BYSTŘICE P. H. – HCB KARVINÁ JUN. 33:34 (20:18)
Pohárový zápas rozehrála Bystřice mnohem lépe než předchozí prvoligové utkání a v poločase vedla 20:18. Domácí se zaměřili na obranu, a dokud hráčům stačily síly, dokázali držet se soupeřem krok.
„Soupeř je přeci jenom o něco lépe trénován, a to se projevilo v posledních deseti minutách. Tentokrát však musím hráče pochválit za snahu dodržet taktické pokyny,“ řekl po utkání bystřický kouč Bohumil Kolář.
Zlepšený výkon podali také brankáři. Domácí se však znovu nedokázali vyvarovat technických chyb. O postupu tak nakonec rozhodla úspěšnost ze sedmimetrových hodů. Domácí nedali ze dvou pokusů ani jeden, zatímco hosté proměnili všechny tři.
Bystřice p. H.: Mikulenčák, Cagášek - Vacula 8, Zbranek 7, J. Tiller 3, Žůrek 3, Vaclach 3, R. Tiller 3, Juránek 2, Petrovčín 1, Kroupa 1, Salvet 1, Vymětalík 1, Hradil. Trenér Bohumil Kolář.
Sled: 3:2, 6:6, 10:9, 14:13, 16:16, 20:18, 22:22, 26:25, 28:28, 31:31, 32:33, 33:34.

TJ HOLEŠOV – HC KOLÍN 27:23 (14:13)
Holešov nezachytil začátek utkání se soupeřem, který hraje také druhou ligu, prohrával v 6. minutě 0:4. Až sedmá střela holešovských hráčů na branku znamenala premiérový gól.
„Chyběl nám Zetík, což pro nás bylo celkem citelné oslabení. V úvodu utkání jsme velmi špatně bránili a nedařilo se nám v útoku. Kolín velmi dobře bránil a dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do vedení,“ zdůraznil trenér Holešova Josef Votava.
V poločase vedl Holešov o jeden gól. Po přestávce domácí svou hru zlepšili a jejich vítězství mohlo být ještě výraznější. Zbytečnými chybami v závěru utkání však umožnili hostům zkorigovat výsledek.
„Postup do čtvrtého kola je pro klub velkým úspěchem. Moc mužstev z druhé ligy už v poháru není. Soupeře pro další kolo, které se bude hrát už příští týden, se teprve dozvíme,“ dodal trenér Josef Votava.
V osmifinále českého poháru přivítá Holešov na své palubovce ve středu 25. listopadu od 18 hodin extraligovou Duklu Praha.
Holešov: Luňák - Balůsek 8, Plšek 8, Capil 6, Darebník 2, Gahura 1, Kasaj 1, Procházka 1, Koplík, Kozelský, Růžička. Trenér Josef Votava.
Sled: 0:4, 3:5, 8:6, 10:8, 14:10, 14:13, 17:14, 21:16, 24:17, 25:20, 27:23. (lk)