Před startem nového ročníku si bystřičtí nemohou dávat vyšší cíl, než je jen záchrana. Klub totiž opustila celá řada hráčů, kteří patřili do základní sestavy. Brankářská jednička Štolcar přijal nabídku Hustopečí, Kovařík odešel do Hranic, Mičkal s Vyjídákem se vrátili z hostování zpět do Zubří a Kolář ukončil aktivní kariéru.

„Jsme si vědomi, že nastávající sezona bude pro nás ještě těžší. Tým doznal opravdu výrazných změn. Proto si nemůžeme stavět žádné vzdušné zámky. Pochopitelně bychom se rádi vyhnuli bezprostřednímu boji o záchranu. Je nám jasné, že vzhledem ke kvalitě kádru a rozložení sil v extralize, nemůžeme pomýšlet na výrazně vyšší patra tabulky,“ říká s pokorou předseda bystřického klubu Jan Vejrosta.

Pro Bystřici bude velmi důležité mnohem lépe odstartovat sezonu než v minulém roce. „Nechceme zůstat dlouho bez bodů. To bylo loni naprosto tristní a demoralizující. Věřím, že v prvních zápasech nějaké body získáme a pohled na tabulku bude pro nás veselejší,“ přeje si Vejrosta.
Ve třetí extraligové sezoně povede tým trenérská dvojice Zámorský – Kolář. Pro Bohumila Koláře, který ukončil aktivní kariéru, to bude premiéra na lavičce.

Do Bystřice přišlo na hostování trio ze Zubří Mičola, Šíra, Ondřej. Na hostování z Napajedel Michal Indrák. „Ještě jednáme se Zubřím o brankáři Orságovi, ale zatím se jeho hostování nerealizovalo. Musíme to dořešit, protože k Baránkovi máme jen vlastního dorostence Cagáška,“ posteskl si Vejrosta.
Příprava na novou sezonu byla o deset dnů delší, než před rokem. Trenérské duo kladlo důraz především na nabírání fyzické kondice. „S mladým kádrem chceme hrát systémem obrana a rychlý přechod do protiútoku,“ vysvětlil trenér Bohumil Kolář.

V rámci přípravy pořádali v Bystřici kvalitně obsazený turnaj, na kterém skončili domácí na třetím místě. Turnaj v Litovli Bystřičtí vyhráli. Celkem sehráli čtrnáct přípravných zápasů. Většinou proti elitním klubům I. ligy.

Na diváky čeká v 1. kole jedna změna. Nedělní utkání s Jičínem začne až v 15 hodin. „Je to výjimka ostatní domácí zápasy už budeme hrávat tradičně v neděli od 10.30 hodin,“ dodal Vejrosta.

Přišli: Michal Indrák (host. Napajedla), Jiří Mičola, Jakub Šíra, Miroslav Ondřej (host. Zubří), Petr Orság (host. Zubří) – v jednání, Jiří Hradil, Marcel Cagášek (oba z dorostu), Jan Vaclach (Holešov),

Odešli: Bohumil Kolář, Ivan Navrátil (oba ukončili činnost), Tomáš Mičkal, Martin Vyjídák (návrat z host. do Zubří), Karel Houda (Olomouc), Radim Kovařík (Hranice), Štolcar (Hustopeče).
Hráčský kádr

Brankáři: Michal Baránek (84), Marcel Cagášek (91)

Hráči v poli: Martin Žůrek (74), Jan Vaclach (90), Zdeněk Kroupa (74), Jan Zbranek (90), Miroslav Juránek (80), Marek Vacula (79), Radovan Tiller (90), Jiří Mičola (89), Rostislav Dobeš (80), Jiří Tiller (87), Michal Indrák (85), Jiří Hradil (89), Jakub Šíra (89), Martin Kropáč (79), Miroslav Ondřej (89).
Trenér: Oldřich Zámorský, asistent: Bohumil Kolář, vedoucí mužstva: Ivan Navrátil, předseda: Jan Vejrosta.