Karviná se tak stala v letošní sezoně pro Bystřici nejtěžším soupeřem, když v součtu obou vzájemných zápasů vyhrála rozdílem 29 gólů. Domácí poprvé v sezoně nedokázali vstřelit alespoň dvacet branek. Třikrát se mezi střelce zapsal Miroslav Juránek (na snímku).

Proč se vám letos nevyvedly právě zápasy s Karvinou?

Na to je těžké odpovědět. S ostatními silnými soupeři jsme přitom podali daleko lepší výkony. Tentokrát nám nevyšel závěr zápasu. Dohrávali jsme příliš odevzdaně a bez nějakého většího nasazení.

Hosté nenastoupili kompletní a procházejí výsledkovou krizí, přesto jste toho nedokázali využít…

Před zápasem jsme si na soupeře vzhledem k těmto okolnostem určitě věřili víc, než v předchozích vzájemných duelech. Chtěli jsme Karvinou překvapit, ale to se nám bohužel nepovedlo. Když se nám podařilo soupeře dotáhnout, tak jsme vždycky udělali v útoku nějakou chybu.

Velké problémy vám dělalo překonat výbornou obranu soupeře. Co jste měli udělat jinak?

Proměňování našich šancí bylo špatné. Stříleli jsme hodně nepřesně. Při každé střelbě docházelo ke kontaktům, takže to pro nás bylo těžké. Měli jsme proměnit víc trháků a šancí, které jsme měli.

Netradičně hodně jste se na hřišti střídali. Někdy to vypadalo, že ani nevíte kdo právě má jít na lavičku. Dělalo vám to problém?

To nám dělá v posledních zápasech velký problém. V každém utkání jsme trestáni vyloučením za špatné střídání. Nedáváme si nato pozor. Také v tomto utkání jsme za takový prohřešek v oslabení dvakrát inkasovali.

Diváci našli v programu k utkání anketní otázku, zda chtějí, aby se extraliga hrála v Bystřici i v příštím roce. Váš klub má nejnižší rozpočet v soutěži. Myslíte si, že pokračovaní v nejvyšší soutěži je ohroženo?

Myslím si, že pokud budeme nastupovat kompletní, pak výsledkově extraligu určitě udržíme. Do budoucna je to všechno o financích a o tom zda hráči zůstanou, nebo dojde k obměně kádru. Určitě by to byla škoda, kdyby se v příštím roce extraliga v Bystřici nehrála, protože tady vyrůstá řada nadějných mladých hráčů. V dnešní době je to však hodně těžké sehnat dostatek financí, protože problémy má téměř každý.