Po vyrovnaném začátku Přerov odskočil do šestibrankového vedení, které domácí tým do poloviny utkání stáhl na rozdíl čtyř gólů. Do 50. minuty se rozdíl ve skóre stále pohyboval na čtyřech až pěti brankách. V závěrečné pětiminutovce se Bystřice dotáhla na jedinou trefu, avšak Sokoli dvěma rychlými góly znovu poodskočili a vítězství si už pohlídali.

„Pro hráče to byl po hrubé přípravě první kontakt s míčem. Byla vidět nejistota. Mělo by se to v dalších zápasech zlepšovat. Zapracovat musíme především v obraně, kde to nebylo stoprocentní. Z loňského týmu vypadli hráči ze Zubří a také Martin Kropáč. Zdeněk Kroupa ještě neví, zda bude pokračovat,“ řekl bystřický trenér Bohumil Kolář, který je s průběhem přípravy spokojen.

„Příprava byla kvalitní. Zhruba na úrovni loňského roku. Uvidíme, jak se to promítne do herní části,“ podotkl Kolář.

V Bystřici chtějí dát hodně prostoru mladším hráčům, kterým by měli pomáhat zkušení Vacula a Dobeš.

Další program přípravy nabral na pořádném zápasovém tempu. Již o víkendu se tým zúčastní 4. ročníku memoriálu Františka Kovaříka – mezinárodního turnaje, na kterém se Bystřice utkala například s rakouským Leobenem, nebo extraligovým Frýdkem-Místkem. „To jsou přesně ty těžké zápasy, které náš tým potřebuje,“ podotkl trenér Bohumil Kolář.

Bystřické zápasy na turnaji očima trenéra Koláře

Bystřice p. H. – Zlín 27:11

Zlín s námi držel krok v první půli. Potom jsme mu gólově odskočili. Velmi dobře zachytal Cagášek, který byl v brance celý zápas.

Bystřice p. H. – Frýdek-Místek 22:23

Zápas jsme si sami prohráli. Vedli jsme už o šest branek v prvním poločase. Hosté nás dotáhli a potom ještě výsledek otočili.

Bystřice p. H. – Napajedla 23:20

Příležitost dostali všichni hráči. Vyzkoušeli jsme si jaká je úroveň 1. ligy. V tomto zápase jsme byli o poznání lepší.

Bystřice p. H. – Leoben 14:23

Kvalita soupeře byla někde jinde. Rakouský tým nás převálcoval. Od začátku jsme prohrávali a kluci se nedokázali zvednout. Každý chtěl napravit co nejrychleji svoji chybu. Střelba byla nepřipravená. Takticky jsme zápas nezvládli.

Bystřice v turnaji obsadila třetí místo.

V zatím posledním přípravném zápase zdolali svěřenci Bohumila Koláře SCM Zubří 35:29 (16:14). „Byl jsem trošku zklamaný ze spolupráce v obraně. Kluci tam dělali chyby. To musíme ještě napravit. První poločas byl rozháraný. Ve druhém poločase jsme zlepšili úspěšnost střelby. Všichni hráči se dostali do hry,“ řekl bystřický trenér. Nejvíc branek Bystřice dali: Zbranek 9, Dobeš 5, Tiller a Hradil po 3.

V dalším průběhu přípravy nastoupí Bystřice ještě k dalším čtyřem přípravným zápasům. Mezi soupeři budou týmy SCM Zubří, Napajedla (26. 8. 18.30, venku) a Přerov (27. 8., 18.30, venku). V jednání je také zápas se Zlínem.

Ve stejný čas jako extraliga startuje také druhá nejvyšší soutěž. Bystřice ji zahájí první zářijovou neděli doma proti Náchodu, regionální derby s Napajedly je na programu v 5. kole. „Většinu podzimních zápasů odehrajeme v domácím prostředí, které by mělo být základem dobrých výsledků. A jaké budeme mít ambice? Třebaže jsme tři roky pořádně tuto soutěž nesledovali, určitě chceme hrát v horní polovině tabulky. Po postupu Dvora Králové a Přerova mezi elitu budou zřejmě patřit k hlavním tahounům juniorka Karviné, Košutka, ale i nováček z Ostravy,“ očekává předseda klubu Jan Vejrosta. (lk)