Bystřice pod Hostýnem nejprve podlehla béčku Valašských Klobouk 2:8.

,,Konečný výsledek je pro nás krutý. S posilněnou valašskoklobouckou rezervou jsme po celý zápas hráli vyrovnanou partii. V průběhu první třetiny se nám podařilo srovnat stav na 2:2, ovšem ve zbytku střetnutí už byli v koncovce produktivní pouze Valaši," smutnil nad vysokou porážkou s běhavým soupeřem obránce celku z Hané Radim Ernest.

Kolektivu z Hané se nedařilo ani v následném souboji s Valašským Meziříčím, s nímž si připsal prohru 2:5.

,,O osudu duelu s druhým týmem tabulky se rozhodlo mezi 16. a 19. minutou, kdy jsme inkasovali tři góly. Ještě v průběhu druhé části se nám sice podařilo korigovat stav na 2:3. Poté jsme měli i další šance na skórování, ovšem v závěru utkání Valašské Meziříčí dvěma trefami do naší sítě definitivně strhlo vítězství na stranu favorita," byl i po druhém zápase zklamaný Ernest.

Ten si chce spravit náladu v sobotu, kdy se Hanáci v posledních dvou kolech Zlínského přeboru představí v domácím prostředí. Ve Sportovní hale Sušil Bystřice pod Hostýnem hostí od 10 hodin celek Zlína Lions a v 16.15 hodin se střetne s béčkem Valašského Meziříčí.

,,Z obou utkání chceme vytěžit šest bodů. Před domácími diváky totiž nastoupíme v kompletní sestavě, protože nás láká hlavně skalp zlínského Lionsu. Také věříme, že nás nejlepší tým soutěže trochu podcení," plánuje bek Hanáků Radim Ernest.

Výsledky 25. a 26. kola:

VALAŠSKÉ KLOBOUKY B – BYSTŘICE POD HOSTÝNEM 8:2 (4:2, 2:0, 2:0).

Branky Bystřice pod Hostýnem: Nuc, Martin Bělín.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – BYSTŘICE POD HOSTÝNEM 5:2 (0:0, 3:2, 2:0).

Branky Bystřice pod Hostýnem: Martin Bělín, Řezníček. Sestava: Soudek – Líznar, Ernest, Jan Bělín, Provazník, Javořík, Martin Bělín, Řezníček, Nuc, Dřímal, Prajka, Kavka.⋌ (hot)