„Ta medaile byla až druhý cíl. Pro nás bylo na prvním místě zajistit místo pro olympiádu, pak jsem se teprve soustředil na boj o medaili. Bylo to podobně jako v Turecku před olympiádou v Londýně (2012), kdy jsme splnili, co jsme měli a já jsem pak ještě získal medaili," řekl závodník z Valašska.

Ve sbírce měl dosud z ME zlato (z nadhozu 2011), dvě stříbra (z dvojboje 2011 a z nadhozu 2012) a dva bronzy (z dvojboje a nadhozu 2013). „Těžko to porovnávat, každá medaile je skvělá," řekl Orság, který se loni v září vrátil k závodění po dvouletém zákazu kvůli pozitivnímu dopingovému testu na tamoxifen, což není anabolický steroid.

Přistižen byl dvakrát při mimosoutěžních kontrolách a po suspendaci se vrátil na velkou akci už loni v listopadu na mistrovství světa v Houstonu. „Celé ty dva roky jsem trénoval, ale na mistrovství světa to nebylo, jak bych si představoval. Zranil jsem si předtím rameno a na půl roku jsem z toho vypadl," uvedl Orság.

Těší jej stoupající forma. „Na olympiádu ale musí být ještě úplně jiná," uvědomuje si, že musí dál pracovat na rezervách. „Potřebuju o deset kilo víc v trhu. To mi na mistrovství vždycky chybí k medaili v dvojboji. Nedá se to pak dohnat všechno v nadhozu," podotkl Orság.

Bronz získal výkonem 238 kilogramů a v trhu byl se 184 kilogramy sedmý. V dvojboji skončil čtvrtý, k medaili mu chyběly dva kilogramy. „Forma jde ale nahoru. V prvním kole extraligy jsem měl 170 a 230," prohlásil Orság. V sobotu se cítil skvěle. „I když jsou tady takové spartánské podmínky, postel je na mě hodně měkká, že mě z toho bolela záda, tak jsem se cítil v závodě dobře a všechno šlo, jak mělo."

Bezprostředně po dalším úspěchu kariéry netušil, jaká bude oslava. „Něco naplánujeme. Všichni můžeme být spokojení, celý tým vybojoval cíl, s kterým jsme sem jeli. Nikdo nesměl vypadnout a všichni to zvládli skvěle. Bude to příjemná cesta domů. Daleko příjemnější než tam, kdy jsme byli plni očekávání a přemýšlení, jak to všechno bude probíhat," dodal Orság. ⋌(spo)