Start 47 kilometrů dlouhého závodu, který má převýšení 1250 metrů, je na náměstí T. G. Masaryka v Bystřici pod Hostýnem, ve 13 hodin. Cíl bude na fotbalovém stadionu v městském parku Zahájeném.

Vyhlášení výsledků proběhne mezi 17. a 18. hodinou.

Pořadatelé očekávají účast minimálně 250 bikerů.

Také v letošním ročníku Stanion Hostýnské padesátky, stejně jako v těch předchozích, se pojede přes nejznámější místa tohoto kraje. Bikeři poměří síly zejména na hlavním hřebeni Hostýnských vrchů, zdolat musí i největší kopce Hostýn a Troják. Zajímavým úsekem bude určitě i jízda po zbytcích lesní železnice v Rajnochovicích.

Pořadatelé vypsali 6 mužských, 3 ženské kategorie, 1 kategorii pro juniory a 1 kategorii pro juniorky, zazávodit si můžou rovněž tandemy. Vypsána je rovněž kategorie TIR (pro bikery nad 100 kg).

V parku v Zahájeném jsou připravené i krátké tratě pro vložené závody pro děti. Start nejmladších kategorií odrážedel je v 10 hodin. Po nich budou postupně následovat další dětské kategorie. Děti neplatí žádné startovné.

Prvenství v loňském 10. ročníku Hostýnské padesátky vybojoval biker z Hulína Vojtěch Neradil (PSG Mechanix, 1:38:34), pro první místo mezi ženami si dojela Dagmar Sladkovská z Uherského Hradiště (ondrejfojtik.cz team, 2:13:30).