Ovšem Bystřičtí nejsou v elitní domácí soutěži nováčky. „Ještě loni jsme závodili pod hlavičkou Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, ale od letošní sezony jsme firemním týmem 4EVER, která vyrábí kola stejné značky“ říká Pavel Bulis, sám bývalý aktivní cyklista, který byl u zrodu klubu v Bystřici.

Po letech se dala znovu dohromady i skupina sjezdařská, která bude v letošní sezoně startovat na závodech českého poháru.

Kádr závodníků zůstal stejný a ještě se rozšířil. Zimní příprava v domácích podmínkách proběhla standardně. Závodníci využili i sněhových podmínek k přípravě na běžkách. Po čtrnácti dnech se tým přesunul do Chorvatska a za výborných klimatických podmínek splnil objemy, které si vedení klubu představovalo.

„Zimní příprava proběhla kvalitně. Hned po ní jsme začali ladit formu na první závody, protože letos začíná Český pohár hodně brzo. Sezonu jsme tradičně začali v rakouském městě Langelois na velmi těžkém závodě,“ řekl Bulis.

Kadetka Jana Svačinová obsadila v mezinárodní konkurenci výborné druhé místo. Druhým závodem týmu 4EVER byl start na závodech v Turčanských Teplicích. Soutěž byla součástí Slovenského poháru. Tým se prezentoval v kompletní sestavě.

„Na krásné trati se nám dařilo. Lenka Bulisová se v kategorii žen dostala na třetí místo. Eva Svačinová závod ve své kategorii vyhrála. Trošku jsme pokazili kategorii juniorů. Po nepovedeném startu dojeli naši jezdci v polovině startovního pole,“ dodal Pavel Bulis.

Kadeti se dokonce zapletli do hromadného pádu a skončili také v polovině konečného pořadí.

Na řadu pak přišlo 1. kolo českého poháru horských kol. V Pardubicích se sešlo na startu neuvěřitelných 430 závodníků. Jen v juniorské kategorii startovalo 97 bikerů.

„Byla to jedna z nejkrásnějších tratí, na kterých jsme startovali. Byla technická, těžká a divácky atraktivní. Na startu se v kategorii žen objevily tři mistryně světa. Lenka Bulisová skončila po těžkém pádu šestnáctá,“ upozornil Pavel Bulis.

Opět tradičně dobře zajela Eva Svačinová, která dojela na třetím místě. Medaili získal i v kategorii veteránů Tomáš Veselý, který obsadil velmi pěkné třetí místo. Smolný závod zajeli kadeti a junioři, které provázely technické problémy (defekt a roztržený řetěz).

Po čtrnácti dnech, které vyplní trénink, bude startovat tým 4EVER na půlmaratonu horských kol na Orlíku.