Kolem nezúčastněných diváků se míhali napoleonští vojáci, kteří ranou z historického děla odstartovali hlavní závod.

V jeho průběhu vystoupil například míčový žonglér, držitel dvou desítek Guinessových rekordů, Bursas Charalambos. „Poslední jsem udělal loni v listopadu,“ řekl s úsměvem.

Pár kousků předvedl přímo před prusinovickým kulturním domem, více však ukázala až při vyhlašování výsledků hlavního závodu. „Na začátek mám připravené řekněme jednodušší věci, protože tady venku se nemůžu válet po zemi,“ řehtal se míčový mág, který si stěžoval, že jeho pomůcka ke zdolávání Guinessových rekordů nemá správnou tvrdost.

Atmosférou v Prusinovicích byl nadšený, podobně jako bývalý fotbalový reprezentant, brankář Pavel Srníček. „Na takovou akci jsem byl pozván vůbec poprvé. Líbí se mi tady, i když osobně jsem běhání nikdy neměl příliš rád,“ rozzářil se. „My brankáři se běhání vyhýbáme, pokud můžeme,“ dodal se smíchem Srníček.

Rád zavzpomínal i na své působení v Anglii, konkrétně u „strak“ z Newcastlu. „Pořád tam jezdím. Mám tam známé, takže dvakrát třikrát do roka do Newcastlu zajedu,“ zasnil se bývalý brankář.