,,Vánoční stromeček jsme s manželkou ale nazdobili už v úterý 23. prosince, aby měla Nela překvapení. To je v posledních letech u nás nová tradice,“ vysvětloval s úsměvem Jiří Vavruša.

Zbývající dva vánoční svátky Vavrušovi věnovali rodinným návštěvám a navštěvovali se s přáteli.

Kroměřížskému basketbalovému trenérovi ovšem vadí, že kvůli vládním restrikcím jsou na konci roku úplně zrušené, nebo výrazně omezené sportovní i kulturní aktivity.

,,Chtěl jsem si alespoň venku zahrát fotbal. Ale ani to nevyšlo. Proto jsme podnikli menší rodinný výlet do Dolní Moravy, kde jsme navštívili Stezku v oblacích,“ prozradil Jiří Vavruša.

Také Silvestra prožil v klidu bez žádných bujarých oslav.

,,Také poslední den v loňském roce jsme byli doma a Silvestra jsme oslavili v klidu v rodinném kruhu. A 1 ledna jsem odpočíval,“ užíval si konec starého a začátek nového roku basketbalový kouč z Hané.

Kondici si však snaží pořád udržovat.

,,Rád si chodím téměř každé ráno zaběhat a občas si zajdu zacvičit k rodičům, kteří mají doma ve sklepě malou provizorní posilovnu,“ hlásí Jiří Vavruša.

,, Mrzí mě však, že s kroměřížským mužstvem nemůžeme vůbec trénovat. Na začátku prosince jsme sice po uvolnění vládních opatření chvíli trénovali. Měli jsme šest nenáročných tréninkových jednotek. V nich jsme hlavně chtěli předejít zbytečným zraněním. Některé byly rozdělené po hodině, abychom neporušili vládní nařízení. Ale když se sešlo 10 hráčů, tak jsme trénovali 90 minut. Zaměřili jsme se na práci s míčem, posílení mobility, stability a středu těla. To jsem viděl, jako důležitý prvek po delší době bez basketbalového pohybu. Ovšem jakmile se v Česku znovu začaly navyšovat počty nakažených lidí koronavirem, tak jsme tréninky zase museli přerušit. Zdraví je v součastném období pochopitelně přednější, než sport. Navíc nám opět zavřeli halu,“ uznává Vavruša.

Kouč Hanáků si momentálně přeje, aby se v první polovině příštího roku odehrála alespoň polovina základní části 2. basketbalové ligy.

,,Také by mě potěšilo, aby nepříjemnosti kolem pandemie už brzy skončily, a všichni jsme se po dlouhé době zase vrátili k běžnému životnímu stylu,“ doufá v lepší zítřky první muž lavičky basketbalistů z Kroměříže.

S jakými představami vstoupí do roku 2021, si ale nechal pro sebe.

,,Jsem tajnůstkář,“ neprozradil svoje plány v novém roce osmadvacetiletý Jiří Vavruša.