SLAVIA KROMĚŘÍŽ – BK PROSTĚJOV B 65:76 (37:41)
Díky agresivní obraně dokázali domácí v první čtvrtině hrát vyrovnanou partii. Prostějovští však stačili do poločasu zápas otočit.
„Dařila se jim střelba trojek. Připsali si deset úspěšných pokusů. To byl rozdíl mezi oběma týmy,“ vystihl dění na palubovce domácí kouč Jiří Král.

Prostějov měl pohyblivé pivoty a domácím křídlům se nedařila střelba ze střední vzdálenosti. Poločas tak skončil 37:41.
Prostějov B byl i nadále lepší a do konce zápasu se již svěřencům trenéra Jiřího Krále nepodařilo zápas zdramatizovat. Slavii nepodržely tradiční opory, nešla ani střelba z dálky.

Kroměříž nezvládla utkání s rezervou Prostějova. Ve druhém duelu však dovolila Husovicím jen sedmnáct bodů po přestávce

Domácího trenéra zlobila zejména mizerná střelba z dálky. „Ve druhém poločase jsme špatně organizovali hru. Nezahráli jsme připravené akce, jak jsme měli. Jednoznačně nám chyběla přesnější střelba,“ viděl důvod porážky domácí trenér Jiří Král.

Body Slavie: Mráz 22, Sitař 19, Melichárek 14, Šumbera 8, Koukal 5, Hůlka 2, Poledňák 2.

SLAVIA KROMĚŘÍŽ – BCS HUSOVICE 72:62 (37:45)
V první čtvrtině dokázaly Husovice nasázet domácím třicet bodů a lehce získaly desetibodový náskok. „Vlažně jsme vstoupili do utkání jako by šlo o nějaký zápas veteránů. Hráli jsme bez obrany. V prvním poločase jsem musel protočit všech deset hráčů,“ poznamenal Král.

Právě hráči z lavičky dokázali své spoluhráče nabudit a ještě do přestávky snížili náskok soupeře na osm bodů.
„V poločase jsem hráče upozornil, že většinu bodů jsme obdrželi z křídelních prostorů. Koukal na středu, který hrál výborně, Melichárek, Šumbera, Sitař a Mráz ve druhé půli skvěle bránili a dovolili Husovicím přidat už jen 17 bodů,“ chválil své svěřence domácí kouč.

Zásluhou fantastické obrany se Kroměříži povedlo zápas otočit. Svým výborným výkonem dokázali domácí hráči vtáhnout do hry i své příznivce.
„Po utkání jsem kladl hráčům na srdce, aby si takový zápas na hodně dlouho zapamatovali. Vypadalo to, že zápas je ztracený a ještě se dal vyhrát,“ dodal Král. Ve vyrovnané tabulce je Kroměříž na druhém místě.

Trojice týmů na čele získala osm vítězství. Celky na čtvrtém až desátém místě mají jen o jedno vítězství méně. Souboj o postup do první ligy stejně jako o záchranu je nadále otevřený.

Body Slavie: Sitař 19, Mráz 13, Šumbera 12, Ambrož 9, Melichárek 8, Buček 2, Král 2.