Na domácí palubovce jihlavský tým porazili 86:83.

,,Hosté mají v sestavě hodně vysoké hráče, které byl velký problém bránit. Navíc se v průběhu sezony neustále zlepšovali. V říjnu v základní části soutěže jsme je v domácím prostředí porazili 95:48, v listopadu v odvetě v Jihlavě jsme prohráli 67:77,“ upozornil kroměřížský trenér František Ebergényi.

V utkání mu chyběli někteří důležití hráči do základní rotace.

,,Proto byl výsledek nejistý,“ kalkuloval před duelem Ebergényi.

Začátek střetnutí se Kroměříži nepovedl.

,,V průběhu prvního poločasu jsme prohrávali 21:34. Do vedení jsme se poprvé dostali až v 19. minutě, když se ve druhé čtvrtině ve správný čas probudili Vojtěch Toul a Jan Krásný. Ti nás pak svými body udržovali ve hře. Ve druhé půli se vedení na obou stranách prostřídalo devětkrát, aby nás desátá změna nasměrovala ke konečnému vítězství. Výhru jsme pak i za přispění Tomáše Sedláka udrželi. Na ní mají velký podíl také Marek Krejčí, Adam Navrátil, Václav Nádeníček, Jaroslav Baček a Šimon Máselník,“ chválil všechny svoje svěřence František Ebergényi.

V Jihlavě kroměřížské družstvo prohrálo 71:81.

,,V odvetě na Vysočině jsme většinou tahali za kratší konec. Jihlavané totiž dobře využívali svoji výškovou převahu. Velkou bojovností jsme však náskok soupeře dlouho dotahovali. Ve 32. minutě jsme dokonce ještě vedli 65:63. Poté jsme ale ztratili koncentraci, sílu a přestalo se nám dařit. Domácí toho využili a dotáhli zápas k vítězství,“ prozradil kouč Hanáků.

V tabulce Finálové skupiny Celostátní ligy skončili mladí basketbalisté Kroměříže na 3. příčce. Vylepšili tak zisk 5. místa z minulé sezony. V reálu tak v rámci České republiky v juniorské kategorii obsadili 19. pozici.

Basketbaloví kroměřížští junioři tak úspěšně zakončili působení v minibasketbalové a basketbalové akademii Slavie Kroměříž, ve které působili 12 sezon.

SLAVIA KROMĚŘÍŽ – BC VYSOČINA 86:83 (17:21, 46:45, 63:61)

Body a sestava Kroměříže: Toul 30, Krásný 19, Sedlák 11, Krejčí 9, Nádeníček 6, Petlach 6, Navrátil 5, Baček, Máselník.

BC VYSOČINA – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 81:71 (18:19, 42:37, 61:63)

Body a sestava Kroměříže: Toul 18, Krásný 15, Sedlák 10, Nádeníček 8, Navrátil 8, Krejčí 7, Petlach 3. Baček 2, Máselník.