V sobotu Hanáci zvítězili v hale Sokola Kbely 87:75.

,,Domácí tým měl v sestavě hráče, kteří hrávají také druhou seniorskou ligu,“ upozornil hlavní kroměřížský kouč František Ebergényi.

V hlavním městě to byl od začátku vyrovnaný zápas.

,,Dlouho se skóre přelévalo ze strany na stranu. Po prvním poločase si Pražané vypracovali jednobodové vedení 40:39. Naštěstí vstup do druhé půle nám vyšel a díky bodům Marka Krejčího a Vojtěcha Toula, který předvedl další ze svých excelentních výkonů, se nám ve třetí čtvrtině podařilo vypracovat desetibodový náskok. Ten jsme si později i zásluhou dalších hráčů udržovali až do konce duelu,“ potěšil skalp nepříjemného soupeře Ebergényiho.

Divizní fotbalisté Holešova (v bílo-černém).
Kanonáda divizního Holešova v generálce. Na koho ještě čekají?

V neděli Kroměříž vyhrála v Jindřichově Hradci 82:64.

,,Před utkáním se šestým celkem tabulky jsme se zodpovědně rozcvičili. Také začátek basketbalové partie na jihu Čech byl vyrovnaný. Ale na konci prvního hracího období se nám hlavně zásluhou Tadeáše Šruce podařilo vypracovat 13bodový náskok. Ve druhé čtvrtině Jindřichův Hradec skóre korigoval. Úvod druhé půle nám však znovu vyšel a ve zbytku střetnutí jsme vedli až o 19 bodů. Velkým kladem souboje na jihu Čech byla skutečnost, že se na vítězství bodově podíleli všichni hráči,“ pochvaloval si František Ebergényi.

V aktuální tabulce Finálové skupiny Celostátní ligy je Kroměříž na 3. místě. První je Chomutov, druhá příčka patří Děčínu.

Příští víkend čekají Hanáky v domácím prostředí další ligové souboje. V sobotu 25. března se kroměřížský tým utká s Chomutovem, v neděli 26. března Levharti vyzvou Děčín. Oba zápasy se budou hrát ve sportovní hale TJ Slavia.

VÝSLEDKY FINÁLOVÉ SKUPINY CELOSTÁTNÍ BASKETBALOVÉ JUNIORSKÉ LIGY 2022 - 2023:

SOKOL KBELY – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 75:87 (22:26, 40:39, 55:65)

Body Kroměříže: Toul 48, Krejčí 17, Šruc 11, Navrátil 9, Sedlák 2.

BK LIONS JINDŘICHŮV HRADEC – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 64:82 (10:23, 32:42, 47:64)

Body Kroměříže: Toul 24, Šruc 16, Krásný 13, Navrátil 6, Petlach 6, Krejčí 5, Baček 4, Nádeníček 4, Sedlák 4.