Hanáci v nich vyzvou silné týmy. V sobotu 25. března se kroměřížské mužstvo ve sportovní hale TJ Slavia utká od 16.30 hodin s Chomutovem, v neděli se Kroměříž ve stejné hale střetne od 10.30 hodin s Děčínem.

,,Chomutov i Děčín jsou jasnými lídry Finálové skupiny juniorské Celostátní ligy. Obě družstva ze severu Čech jsou v tabulce na předních příčkách a neohroženě míří do baráže o extraligu. V obraně pracují naplno na hraně pravidel a tím nutí soupeře ke ztrátám. V útoku využívají hodně clon jak na hráče s míčem, tak i na hráče bez míče. Když se k tomu přidá i odpovídající tělesná konstrukce mladých chomutovských i děčínských basketbalistů, výborné procento jejich střelby, tak jsou oba tyto týmy zaslouženě nejlepší ve Finálové skupině Celostátní ligy,“ upozornil kouč Kroměříže František Ebergényi.

Navíc oba severočeské celky mají v sestavách sedm až osm vyrovnaných hráčů. Chomutov bodově drží Jan Vosejpka a Filip Morávek. Děčín má mladší sestavu. Jeho velkým tahounem je český reprezentant U16 Daniel Sertič, největší bodovou oporou je Petr Kolář.

,,V domácím prostředí haly TJ Slavia jsme ale silnější, než na palubovkách soupeřů. Proto budeme chtít s nejsilnějšími týmy Finálové skupiny odehrát vyrovnaná utkání. V porovnání s posledními zápasy ovšem musíme zlepšit komunikaci při řešení clon soupeře a soustředit se na obranný doskok. V obou duelech dále bude rozhodovat úspěšnost našeho zakončení, trpělivost a pohyb v postupném útoku,“ ví Ebergényi.

Kroměřížské družstvo pochopitelně chce v obou zápasech uspět.

,,Protože naším cílem je obsadit ve Finálové skupině Celostátní ligy třetí místo,“ přeje si se svým týmem František Ebergenyi.