"V obou zápasech jsme chtěli zabojovat o výhru a tím dokázat, že basketbal hrát umíme. Bohužel, tak jako celou sezonu, nás v nich limitovala zranění a nemoci. A když ještě někteří hráči absolvovali neplánovanou ‚přípravu‘ na sněhu v Alpách, tak veškerá naše předsevzetí vzala za své. Nicméně v obou duelech jsem našel i pozitiva," tvrdí hlavní kouč kroměřížských juniorů František Ebergényi.

Hanáci nejprve podlehli Chomutovu 58:83. "Severočeši touto výhrou potvrdili svůj postup do baráže o extraligu," upozornil Ebergényi.

Oslabení domácí ovšem měli do tohoto utkání dobrý nástup. Díky dobré obraně a po bodech Jana Krásného a Tadeáše Šruce v 5. minutě vedli 13:3. Chomutov se však s přibývajícími minutami dostával do zápasu. "Naštěstí v prvním poločase na palubovce řádil Krásný, který čtyřmi trojkami a 21 body držel naše družstvo ve hře," poznamenal Ebergényi.

Ovšem druhou půli, i díky tomu, že další kroměřížské opory Adam Navrátil a Marek Krejčí nepřidali obvyklý bodový příděl, zvládli suverénně hosté. "Pochvalu ale zaslouží mladí náhradníci, kteří se museli vypořádat s nebývalou agresivitou soupeře," hodnotil partii s Chomutovem trenér Kroměříže.

7. kolo: TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – BC LEVHARTI CHOMUTOV 58:83 (23:20, 36:36, 47:64)

Body Kroměříže: Krásný 28, Šruc 15 Navrátil 4, Nádeníček 3, Baček 2, Difko 2, Krejčí 2, Petlach 2

V následném duelu kroměřížští Levharti prohráli s Děčínem 43:78. "Děčín byl ještě lepší, než Chomutov. Nám navíc kvůli nečekané indispozici chyběl nejlepší střelec Tadeáš Šruc. Proto to vypadalo na hrozivý výsledek," řekl trenér Ebergényi.

Bojovnost a výkony Adama Navrátila, Marka Krejčího a Jana Krásného však podle jeho slov Severočechy trochu přibrzdily. "Protože nám chyběla spousta opor, tak příležitost dostali benjamínci Slavie, kteří tak v souboji s lídrem soutěže posbírali velmi cenné zkušenosti," uvedl po duelu s Děčínem František Ebergényi.

8. kolo: TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – VÁLEČNÍCI DĚČÍN 43:78 (7:16, 19:38, 33:54)

Body Kroměříže: Navrátil 15, Krejčí 14, Krásný 10, Petlach 2, Difko 1, Nádeníček 1.

Sestava Kroměříže: Krásný, Šruc, Navrátil, Nádeníček, Baček, Difko, Krejčí, Petlach, Sedlák. Trenér: František Ebergényi

V tabulce Finálové skupiny Celostátní juniorské ligy je Kroměříž na 3. místě. Na čele je Děčín, před Chomutovem. Hanáci do konce sezony odehrají ještě dva zápasy. V sobotu 15. dubna se na domácím palubovce ve sportovní hale TJ Slavia utkají od 16 hodin s týmem BC Vysočina. V neděli 16. dubna budou se stejným soupeřem hrát od 10 hodin v Jihlavě.