BK VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 60:75 (11:16, 13:25, 14:16, 22:18)

Basketbalisté Slavie odehráli v rámci přípravy osm utkání. Většinou se soupeři z I. ligy. Podařilo se jim dokonce porazit Zlín. Kvalitní přípravu zúročili kroměřížští hráči hned v prvním mistrovském utkání ve Valašském Meziříčí, kde se jim vždy tradičně špatně hrálo.

„Celé družstvo zahrálo výborně. Jirka Novák a křídla Jakub Hůlka s Michalem Poledňákem podali nadstandardní výkon. Hned od začátku jsme vedli o patnáct bodů a tento náskok jsme si udržovali po celý zápas. To bohužel nemohu říct o druhém utkání,“ podotkl trenér Slavie Jiří Král.

Hosté dobře bránili a domácím dovolili jen šedesát bodů. Soustředili se na nejlepší střelce soupeře. Michal Koukal, který se do týmu vrátil po roční pauze, nejlepšího domácího střelce úplně vymazal. To byl důležitý základ pro výhru Slavie

SPARTAK UHERSKÝ BROD – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 86:59 (17:11, 26:15, 24:18, 19:15)

Uherský Brod si v loňské sezoně vybojoval postup do I. ligy, ale kvůli finanční náročnosti vyšší soutěže hraje i letos o patro níž. Proti Kroměříži ukázal svou sílu. Domácí tým se opíral o dva bývalé zkušené extraligové hráče. Formánek, který dřív hrával i za Kroměříž a Dostál dělali hostům velké problémy.

„Bohužel nám chyběl zraněný Jirka Novák. Je tak výraznou osobností pod košem, že jsme se bez něho trápili. Navíc na ne zrovna ideální palubovce to našim hráčům znatelně klouzalo. Nedokázali jsme vyvinout potřebný tlak v obraně. Po rychlých protiútocích nám domácí odskočili,“ přiznal Král.

Zápasy se hrály podle nových pravidel, kdy se čára trojkového hodu posunula o půl metru dál od koše.

„V prvním zápase jsme dali pět trojek, takže jsem byl spokojen. Ve druhém zápase jenom jednu. Naše mužstvo nikdy netvořili žádní „trojkaři“, takže by nás nové pravidlo nemělo nijak postihnout,“ zdůraznil kroměřížský trenér, který se s výjimkou jednoho hráče z Prostějova bude spoléhat na vlastní odchovance.

„Ve II. lize je to výjimečná situace. Teoreticky, pokud se bude dařit, tak máme v Kroměříži nakročeno ke slušné budoucnosti,“ myslí si Jiří Král.