V sobotu kroměřížské mužstvo v Brně prohrálo 64:75.

,,Začátek prvního utkání se nám nepovedl. Nedařilo se nám v obraně ani v útoku. Soupeř měl hodně útočných doskoků, ze kterých proměňoval druhé šance. Naši hráči měli smůlu i na útočné polovině hřiště, kde se jim nedařilo trefit koš zpoza tříbodového oblouku,“ upozornil na podstatu jedenáctibodové porážky na palubovce Žabovřesk kouč Hanáků Jan Hlobil.

Druhý souboj byl úplně jiný. Kroměříž v něm v neděli v domácí hale Žabovřesky porazila 92:70.

,,Do druhého zápasu, ve kterém nám neskutečně pomáhala a fandila plná hala našich skvělých fanoušků, jsme vlétli s velkou energií a chutí zvítězit. V první čtvrtině jsme předváděli výborný basketbal a brzy jsme 11bodový náskok Brňanů stáhli. V porovnání se sobotním duelem jsme hráli týmově, s radostí a proměňovali jsme spoustu střel. Třetí čtvrtinu jsme začali ještě lépe, než tu první. Spousta zisků nám umožnila proměňovat jednoduché nájezdy a díky tomu jsme náskok navýšili až na 20 bodů. Ten jsme udrželi až do konce utkání,“ raduje se z postupu do semifinále Hlobil.

V semifinále play off opět hraném na dva zápasy se kroměřížský tým utká s dalším celkem z Brna Slovan Černá Pole. První duel se bude hrát v sobotu 20. dubna od 18 hodin v Kroměříži, druhé utkání je na programu v neděli 21. dubna od 11 hodin v brněnské sportovní hale Univerzity Obrany.