,,Hosté mají velké problémy s marodkou. Proto do utkání nastoupili pouze se sedmi hráči. V naší sestavě rotovalo deset hráčů,“ prozradil jeden z domácích trenérů Jiří Vavruša.

Na začátku utkání ale byla z obou týmů cítit energie a snaha v duelu zvítězit.

,,Nám se dařilo v útoku kombinovat, Kyjov sázel na rychlé protiútoky,“ informoval Vavruša.

Střetnutí bylo dlouho vyrovnané. V polovině zápasu si Kroměříž vypracovala pouze pětibodový náskok.

,,Ve druhé půli měl ovšem Kyjov smůlu. Postupně se mu zranili tři hráči, kteří buď špatně došlápli, nebo špatně doskočili. A v poslední čtvrtině se Jihomoravanům vyfauloval další hráč. Hosté proto duel dohrávali pouze se třemi basketbalisty. Tomu pochopitelně odpovídal konečný výsledek. Partii s jedenáctým celkem tabulky jsme vyhráli o dvaačtyřicet bodů,“ upozornil Jiří Vavruša.

Zápas se hrál ve skvělé atmosféře. Utkání zpestřilo poločasové vystoupení ,,Kočky z Gradace“ z tanečního klubu Gradace Kroměříž. Domácí pořadatelé připravili také soutěž o ,,Krále střelců“ o poukaz na dvě pizzy.

Před vánoční pauzou je v neúplné tabulce Kroměříž na 8. místě. Na čele je tým Slovan Machines Černá Pole, druhá je Karviná, třetí příčka patří Žabovřeskám.

Další zápasy kroměřížské mužstvo odehraje až na začátku ledna. V sobotu 7. ledna Hanáci doma přivítají Žabovřesky, v neděli 8. ledna se rovněž na domácí palubovce utkají s týmem SK Basket Renocar Podolí. Obě utkání se budou hrát ve sportovní hale TJ Slavia Kroměříž.

TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – JISKRA KYJOV 101:59 (21:16, 37:32, 62:47)

Body Kroměříže: Nádeníček 18, Legát 17, Kalousek 16, Pobořil 13, Kubík 11, Křůmal 9, Ištvánek 9, Kadlec 4, Mrázek 4.