Druholigovým basketbalistům začala nová sezona. První duely má za sebou Slavia Kroměříž. Tým Valašského Meziříčí si na svoje úvodní zápasy musí ještě počkat.

 Hanáci v 1 podzimním kole podlehli béčku Opavy 77:100. Ve 2. kole zdolali Šumperk 89:76.

 ,,Rezerva Opavy ještě v loňské sezoně hrála první ligu. V souboji se silným soupeřem jsme se snažili Severomoravanům vzdorovat. Ti ale byli nad naše síly. Opava měla vyrovnanější tým. A to se projevilo do konečného výsledku. Hosté úměrné s přibývajícími minutami navyšovali svoje vedení,“ uznal nový hlavní trenér kroměřížského celku Jiří Vavruša.

Ve druhé partii už byl jeho kolektiv úspěšnější.

,,Šumperk jsme ve druhé lize porazili poprvé,“ upozornil Vavruša.

Kroměříži se s tradičním účastníkem 2. ligy od začátku střetnutí dařilo.

 ,,Po poločase jsme si vypracovali čtyřiadvacetibodový náskok 60:36. Hosté ale mají zkušené mužstvo, které se ve druhé půli zlepšilo. Díky disciplinovanému výkonu jsme však cennou výhru uhájili,“ chválil celé kroměřížské mužstvo Jiří Vavruša.

Druhá liga o víkendu pokračuje dalšími zápasy. V neděli 4. října se v zajímavém utkání střetne Kroměříž s Valašským Meziříčím. Krajské derby v kroměřížské sportovní hale začíná v 11.45 hodin.

Domácí tým se na utkání těší. Trenér Vavruša má připravenou taktiku, kterou nechce prozrazovat. Se svými svěřenci dělá všechno, aby favorizované Valachy porazili.

Sdílnější byl kouč Valašského Meziříčí Petr Nachtmann.

 ,,Kroměříž má letos stejnou sestavu a vyrovnané mužstvo jako v loňské sezoně. Každý její hráč je nebezpečný. Hanáci předvádí rychlý basketbal zaměřený na obranu už na útočné polovině hřiště. My však máme větší zkušenosti a po akcích z vytažené dobré obrany budeme dávat koše z rychlých protiútoků,“ plánuje Nachtmann.

Jeho celek úvodní duely sezony s béčkem NH Ostrava a Karvinou kvůli tomu, že někteří basketbalisté Valašského Meziříčí byli kvůli Covidu – 19 v karanténě, nemohl odehrát.

 ,,Pokud se na poslední chvíli nestane nic nepředvídatelného, tak do souboje v Kroměříži nastoupíme v kompletní sestavě,“ hlásí Nachtmann.

O víkendu se bude v našem kraji hrát ještě jeden druholigový duel. Už v sobotu od 18.30 hodin Kroměříž poměří síly s celkem UP Olomouc.      

Výsledky 1. a 2. podzimního kola:

SLAVIA KROMĚŘÍŽ – BK OPAVA B 77:100 (17:24, 36:52, 26:79).

Body Kroměříže: Legát 19, Kalousek 18, Křůmal 11, Pobořil 9, Kadlec 6, Kubík 6, Bisaha 4, Pavlů 4.

SLAVIA KROMĚŘÍŽ – TJ ŠUMPERK 89:76 (31:25, 60:36, 75:53).

Body Kroměříže: Nádeníček 24, Křůmal 16, Legát 13, Kadlec 12, Michalčík 10, Bisaha 8, Pobořil 6.