Hanáci v 15. kole soutěže prohráli důležité utkání na palubovce Třebíče 69:74.

,,Do Třebíče jsme odjeli v téměř kompletní sestavě. Chybělo nám pouze křídlo Jan Trávníček a trenér Jan Hlobil. Z Kroměříže jsme kvůli sobotní situaci na cestách odcestovali brzy, abychom byli v třebíčské hale dřív, než domácí tým. Nálada před zápasem i při rozcvičce byla skvělá. Po několika úvodních minutách utkání nám ale začalo docházet, že to v Třebíči nebude náš den. Soupeř velmi dobře bránil. Nám se přes vysoké třebíčské pivoty těžko najíždělo na koš domácích. Navíc se nám nedařily trojkové pokusy. Z 20 jsme jich proměnili jenom 4. Proto jsme složitě hledali způsob, jak duel otočit na naši stranu. Nakonec se nám v poslední minutě podařilo alespoň stáhnout 16 bodový náskok domácích na pětibodovou prohru a tím si zajistit lepší bilanci vzájemných zápasů v letošním ročníku 2. ligy. Na podzim jsme v domácím prostředí Jihomoravany zdolali o 8 bodů,“ informoval o přímém souboji o osmé místo v druholigové tabulce rozehrávač Hanáků Jiří Vavruša.

Ani v16. kole kroměřížský tým neuspěl. V hale družstva Slovanu Černá pole Brňanům podlehl 76:101.

,,V sestavě domácích nastoupili mladí hráči, kteří zároveň hrají Kooperativa NBL a první ligu. Přesto jsme se silným soupeřem po první čtvrtině vedli 22:18. Od druhé čtvrtiny se ale Brňané rozehráli a s přibývajícími minutami navyšovali svůj náskok. Domácí také měli víc sil,“ prozradil Vavruša.

V tabulce Hanáci klesli na 9. místo. Na čele je Karviná, před Slovanem Černá Pole Brno, třetí příčka patří družstvu SK Žabovřesky.

V dalších kolech se Kroměříž představí v domácím prostředí v hale TJ Slavia. V sobotu 11. února se utká s Olomoucí, v neděli 12. února na Hanou přijede celek Slavie Ostravská univerzita.

Výsledky 15. a 16. kola:

TJ TŘEBÍČ – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 74:69 (22:18, 47:37, 58:49)

SLOVAN ČERNÁ POLE BRNO – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 101:76 (18:22, 42:36, 67:58)