Víkendové rychlostní zkoušky Barum rally se týkají několika obcí. Tamní starostové proto informovali o plánované tradiční akci prostřednictvím letáků už čtrnáct dní dopředu.

„Pro veškerý silniční provoz budou kvůli rychlostní zkoušce uzavřeny Kostelany, Újezdsko, Milovice, Cvrčovice, Bunč a odbočka k rekreačnímu areálu Kamínka v Roštíně,“ informoval mluvčí Barum rally Roman Ordelt.

Na desetihodinovou uzavírku jsou už s několikatýdenním předstihem připraveni například občané Kostelan. „Do schránek dostali letáky s nezbytnými údaji o plánovaných dopravních omezeních,“ vysvětlil starosta Jan Petřík.

Kvůli etapám slavné soutěže čekají několik obcí regionu dopravní uzavírk

Dodal, že zdejší občané se už na víkend většinou těší. „Bereme to tady jako zpestření života,“ poznamenal starosta.
Roznést letáky neopomenuli ani v Milovicích. „Lidé jsou stejně jako každým rokem dostatečně informováni,“ potvrdila Vilma Prchalová, starostka Soběsuk, pod které zmíněná obec spadá.

S uzavírkou motoristé musejí počítat v sobotu od 10 do 20 hodin. Rychlostní zkouška, která uzavře Bunč a odbočku na areál Kamínka, se bude konat od 10.50 do 20:50 hodin.

Fanoušci toužící povzbudit závodníky musejí podle mluvčího soutěže dbát zvýšené opatrnosti. „Apelujeme na diváky, aby dbali rad pořadatelů a drželi se ve vyhrazených prostorech pro ně,“ varoval mluvčí.

Zkušenosti pořadatelů s fanoušky ale nejsou většinou nijak špatné. „Byla jsem několikrát na relativně klidném místě, žádné problémy nedělali,“ svěřila se například Květoslava Škrachová z Lubné, která se k pomoci na Barum rally dostala přes místní sbor dobrovolných hasičů.

Populární soutěž prý na Kroměřížsku dosud probíhala vždy bez problémů. „Pouze před dvěma lety jsme museli obec Cvrčovice zprůjezdnit. Jeden místní obyvatel totiž dostal infarkt a přijela sanitka,“ dodal mluvčí Ordelt.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE