V utlramaratonu se zatím na průběžné páté pozici drží Vojtěch Neradil. Člen týmu PSG Cyklosport Chropyně zaběhl v 50 kilometrovém krosovém závodu s převýšením 1000 metrů, čas 4:33:23. Devatenáctiletý student kroměřížské střední škole COPT oboru provozního elektrotechnika má rád nové výzvy.

,,Proto jsem se rozhodl absolvovat trailovou Rohálovskou padesátku a také jsem si chtěl vyzkoušet, jestli uběhnu 50 kilometrů. Před startem Rohálovky jsem zatím nejvíc uběhl 21 kilometrů. Takže jsem nevěděl, co od takového závodu můžu čekat,“ přiznal rodák z Kroměříže, který bydlí v Hulíně.

Formu ladil každý den na kole. Cyklistika je totiž jeho hlavní disciplína. Běh má jenom jako doplňkový sport.

,,V týdnu před prusinovickým závodem jsem se byl jednou proběhnout. Letos jsem naběhal jenom 100 kilometrů. Na kole jsem ovšem najezdil 5000 kilometrů,“ nechal Neradil nahlédnout do svého tréninkového deníku.

Na start ultramaratonu se postavil v sobotu 10. dubna.

,,Počasí mi tenkrát přálo. Teploměr ukazoval 15 stupňů. Doprovod mi dělali bratr Tomáš, přítelkyně Sophie Malošíková a její sestra Julie. Všichni se během závodu o mě starali. Jejich podpora mi moc pomohla,“ děkuje Vojtěch Neradil.

Ten úvodní kilometry běžel s taťkou Tomášem Neradilem starším.

,,Později jsme ale každý zvolili jiné tempo. Taťka doběhl do cíle o pětačtyřicet minut později,“ prozradil ještě Neradil mladší.

Do 30 kilometru se mladšímu Neradilovi běželo dobře. Ve zbytku závodu se ale trápil.

,,Že běh vzdám, o tom jsem však neuvažoval. Delší krizi jsem nakonec překonal a v cíli jsem byl rád, že jsem to dokázal. Spokojený jsem byl i s dosaženým časem,“ potěšilo 19letého vytrvalce z Hulína.

Vojtěch Neradil je však především bajker. A bajková Rohálovská padesátka je jeho nejoblíbenějším bikemaratonem.

,,Každý rok se na ni těším. Je to takový můj domácí závod. Atmosféra kolem něho je skvělá. Skvělí jsou rovněž pořadatelé. Trať Rohálovky znám dokonale, zejména když jsem se na ní už také proběhl,“ užíval si pobyt v Prusinovicích nositel barev Cyklosportu Chropyně.

Neradil se letos soustředí na bajkový seriál Kolo pro život.

,,Dalším mým vrcholem by mělo být zářijové mistrovství republiky v maratonu horských kol v Harrachově,“ plánuje devatenáctiletý bajker z Hané.

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ ROHÁLOVSKÉHO ULTRAMARATONU 2021 (k 24. dubnu 2021):

Muži:

1. Petr Kučera (Přerov) 3:49:54

2. Ondřej Velička (Bystřice pod Hostýnem) 3:50:03

3. Roman Pavlíček (RRP) 4:15:51

4. Roman Odstrčilík (Atletika Holešov) 4:30:52

5. Vojtěch Neradil (PSG Cyklosport Chropyně) 4:33:23

Ženy:

1. Kateřina Pospíšilová (Podhostýnský lenochod) 5:02:45

2. Martina Novotná (O.Němec) 5:03:36

3. Kamila Nedbalová (Prusinovice) 5:55:35.