Avex v domácím prostředí během dvou dnů porazil ukrajinský Donbass Volnovakha, portugalský Sporting Club Porto Santo i ruský Luch Vladimir. Do vyřazovací části vstoupí na konci listopadu, soupeře a dějiště utkání určí los, který Avexu přisoudí jeden z osmi nasazených celků.

Ve zlínské skupině měl domácím nejvíce ztížit cestu za postupem tým Vladimiru, jenže ten přicestoval na Moravu bez své jedničky. Číňan Hangyu Qu nedostal vízum a musel zůstat doma. Jeho celek nakonec obsadil až poslední příčku.

Avex rozhodl o postupu v duelu s portugalským protivníkem, který vedl už 2:0 na zápasy a k vítězství mu chyběl jediný bod. Jenže potom domácí zabrali a zápas otočili. „Byli jsme v kritické situaci. Košťál s Olejníkem nepodali dobré výkony a vypadalo to s námi zle. Naštěstí se v pravý čas rozehráli,“ oddechl si zlínský kouč Vratislav Oslzla. S dalšími soupeři si jeho tým poměrně snadno poradil.


AVEX ZLÍN - PORTO SANTO 3:2
Olejník - Skierski 1:3, Košťál - Li Peng 0:3, Čihák - Rocha 3:0, Košťál - Skierski 3:1, Olejník ­ Li Peng 3:0.


AVEX ZLÍN - VOLNOVAKHA 3:0
Čihák - Diduch 3:2, Olejník - Vachta 3:0, David - Jefimov 3:2.


AVEX ZLÍN - VLADIMIR 3:0
David - Igošin 3:1, Čihák - Zajkin 3:1, Košťál - Filatov 3:1.


Další výsledky: Porto Santo Vladimir 3:0, Volnovagha - Vladimir 3:2, Volnovagha - Porto Santo 3:0. Pořadí: 1. Avex, 2. Volnovakha, 3. Porto Santo, 4. Vladimir.