,,Čekal jsem ještě lepší čas. V silách Symerské bylo zaběhnout čas pod třiapadesát sekund. To by stačilo na splnění A limitu pro mistrovství Evropy v Berlíně. Ovšem i B limit by měl pro účast v Německu stačit,“ nebyl překvapivě po závodu úplně spokojený šéftrenér AK Kroměříž Ota Šedý.

,,Alena začala pomaleji. Na mezičase na 200 metrů i na mezičase na 300 metrů zaostávala podle plánu o šest desetin. Proto Zdeňka Seidlová měla v čele při srovnání handicapů na začátku cílové rovinky k dobru docela slušný náskok. Symerská však měla drtivý závěr a nakonec svoji největší soupeřku v posledních krocích předstihla,“ upozornil na klíčové momenty Šedý.

Letního mistrovství republiky v atletice v Kladně se zúčastnil ještě jeden reprezentant kroměřížského klubu. Dominik Sokola skončil v hodu oštěpem výkonem 57.46 na desátém místě.

,,Dominik nezvládl závod technicky. Ruku měl příliš nízko. Na jeho výkonu se ovšem projevila skutečnost, že kvůli operaci ramene vynechal celou loňskou sezonu. Na českém šampionátu do 22 let na konci srpna ve Vítkovicích už to bude lepší,“ předpokládá šéfrenér AK Kroměříž.

Lubomír Hotař