Odchovankyně AK Kroměříž se v hlavním městě Německa představila v běhu na 400 metrů. V něm zaběhla čas 53.25 a v redukovaném pořadí na šampionátu obsadila pětadvacáté místo.

,,Ve třetím rozběhu mi los přisoudil nejméně výhodnou první dráhu. Navíc v kotli berlínského olympijského stadionu panovala teplota nad třiceti stupňů,“ zavzpomínala na závod Symerská.

Atletika z Hané však neodjížděla do Berlína s nejvyššími ambicemi. Nominaci si zajistila díky solidní formě v průběhu celého tohoto roku. V únoru se v pražské Stromovce stala halovou mistryní republiky v běhu na 200 metrů a na konci července slavila na letním šampionátu v Kladně český titul v běhu na 400 metrů. Na kladenském stadionu na Sletišti navíc výkonem 53.02 splnila B limit pro účast na letním evropském šampionátu.

,,Do Německa jsem odjížděla s cílem spíše překvapit. Chtěla jsem postoupit z rozběhu a případně si vylepšit dosavadní osobní maximum v běhu na 400 metrů,“ nezastírala Symerská.

Svěřenkyně trenéra Oty Šedého rozhodně nezklamala, přesto na berlínském oválu očekávala lepší výsledek.

,,Se svým výkonem moc spokojená nejsem. Chtěla jsem zaběhnout lepší čas V podmínkách, kdy na slunci v bezvětří bylo pětatřicet stupňů, to však byl velmi náročný rozběh. Už když nás vedli na start, tak to pro mě bylo něco nového. V Německu jsem ale posbírala spoustu zkušeností,“ konstatovala studentka matematicko-fyzikální fakulty Alena Symerská.

Autor. Lubomír Hotař