Magazín Víkend18. 9. 2021Zdroj: DeníkStátní pohřeb

Druhou tak všeobecně uznávanou, milovanou a oceňovanou osobnost byste těžko hledali. Jean-Paul Belmondo nebyl jen jeden z nejmilovanějších Francouzů, ale také jeden z obecně nejpopulárnějších herců, kteří se kdy po filmových placech pohybovali. Jak na něj vzpomínají osobnosti neméně známých jmen? A jak na něj vzpomínají jeho fanoušci? A jaký byl vlastně herec? Připomeňte si titána evropského, ale i světového filmu, který před pár dny zemřel.

Štefan Margita nejen o nové desce

„Nebýt covidu, zpíval bych v New Yorku, Chicagu, San Francisku. Když už mi ale všechny koncerty odpadly, soustředil jsem se na nové album. Takže jsem se měl nakonec hodně pracovně. Byla to záchrana. Není pro pěvce dobré, když zahálí,“ říká Štefan Margita. V profilovém rozhovoru se vedle nové desky věnuje také plánům své partnerky Hany Zagorové, která před pár týdny zrušila koncerty. A také se dozvíte, jestli někdy zpíval v japonštině.

Tajemná skála

Ve svých toulkách příběhy české historie se Michal Bystrov tentokrát vydá do Hudlic na Berounsku. Zde se totiž narodil buditel Josef Jungmann. Kolega Bystrov však tentokrát pozornost nezaměří na legendární postavu českého národního obrození, ale na jednu místní skálu, o níž vědí již pouze místní…