Zdroj: DeníkExkluzivní ukázka
Magazín Víkend pokračuje v uvádění exkluzivních ukázek z chystané knihy prince Harryho. Mimořádně otevřenou zpověď syna princezny Diany vydá nakladatelství Práh 4. května, pár dní před slavnostní inaugurací krále Karla III. Ukázky z knihy nabídne magazín Víkend čtyři po sobě jdoucí soboty. Ve druhé ukázce, kterou najdete v aktuálním vydání magazínu Víkend, si přečtete Harryho vzpomínky na pohřeb své maminky, Lady Diany.

Kam letos k moři
Loňská letní dovolená měla být poslední dostupná pro většinu Čechů. Inflace měla vše radikálně změnit. A hádejte co? Ano, nic dramatického nenastalo. Češi překonali energetickou krizi, už si také zvykli na válku za humny, a tak podobně jako většinu předchozích let (s výjimkou covidu) opět vyrazí hojně k moři. Nejčastěji do Chorvatska, ale velká spousta lidí také dál a do zajímavějších destinací.

Ze života členovců
Do Prahy se vrací legendární soubor nového cirkusu Cirque du Soleil a v pěti květnových dnech se tu představí s inscenací OVO, která je takovou variací na Čapkovu hru Ze života hmyzu. O radostech a nástrahách, jež s sebou experimentální pohybové divadlo přináší, si s kolegou Michalem Bystrovem povídali pavoučí žena Svetlana Delous, představitel cvrčka Jorn De Laender a tisková mluvčí Cirque du Soleil Janie Malletová. „V tomhle cirkusu je všechno jako ve škole. Nejdřív studuj, pak udělej zkoušky, a teprve když absolvuješ, můžeme tě vypustit do manéže,“ prozrazuje Jorn.

Kde se vzal karban
„Prokletý alkohol! A karban, milostslečno, karban, pošilháváním do cizích karet při chatrném osvětlení přišel jsem o zrak.“ Takto se ve filmové komedii Limonádový Joe aneb Koňská opera vemlouvá do přízně sličné Winnifred padouch Horác alias Hogofogo, přestrojený za nevidomého ladiče pian (co je spíš pijan než ladič). Kde se ale vzalo slovo karban, které všichni známe? V dalším pokračování našeho seriálu Slovíčkaření se to dozvíte.