Hlavička Deníku je kreativní soutěž pro čtenáře, díky které se mohou podílet na podobě tištěného Deníku i Deník.cz.   

Takto vypadalo deset nejlepších hlaviček z minulého kola, které bylo věnováno knihám a čtení.

Tématem pro dubnové kolo jsou hasiči. Na 4. května připadá Mezinárodní den hasičů, a právě jim, jejich práci, symbolice, akcím či dobrovolnému hasičství bude věnován další speciál Deníku.

Předlohu hlavičky Deníku, která vám poslouží jako mustr, si můžete stáhnout zde.

„První kolo naší soutěže vzbudilo u čtenářů mimořádný ohlas. Do redakce nám přišlo více než padesát návrhů a velká část z nich byla velmi zdařilá. A už nyní můžeme říci, že pro druhé kolo se čtenáři opět činili a již nyní je opravdu z čeho vybírat. Pokud máte i vy hlavu plnou nápadů, pošlete nám svůj návrh,“ říká Roman Gallo, šéfredaktor Deníku, a dodává: „Nezoufejte, pokud už dnes nestíháte. Brzy budete mít další šanci zúčastnit se dalšího kola soutěže na nové téma.“

Příští týden vybere porota Deníku top deset nejzajímavějších návrhů ze všech, které jsme obdrželi. A bude na čtenářích Deníku a uživatelích našich webů Denik.cz v hlasování rozhodnout o vítězi, který si odnese odměnu 5000 korun a měsíční předplatné Deníku zdarma. Druhého vítěze pak opět vybere porota Deníku.

Více o soutěži, pravidlech a podmínkách účasti se dozvíte ZDE.

Masopustní hlavička tištěného Deníku, 17. 2. 2023Masopustní hlavička tištěného Deníku, 17. 2. 2023Zdroj: DeníkCo je to hlavička novin

Titulní strana každých novin se skládá z několika částí a hlavička na ní zabírá jedno z nejdůležitějších míst – hlavní prostor v horní části strany. Jde o výrazné grafické ztvárnění názvu daných novin, aby čtenář jasně a na první pohled poznal, že čte zrovna Deník, případně jiné periodikum.

Kolem hlavičky pak bývají umístěny poutače – odkazy na další články v daném vydání.

Hned pod ní pak další důležitý prostor patří otvíráku – hlavnímu článku v novinách.