1/5

Jako jediný ze dvou českých zpravodajských webů rostl Deník.cz také v meziročním srovnání.

„Dokazuje to, že jdeme správnou cestou a že náš potenciál ještě není vyčerpaný. To, že se na naše weby dostala více než polovina Čechů, je závazek a zásluha všech mých kolegů. Rádi bychom společně všem čtenářům, kteří si k nám najdou cestu, letos ukázali, že má smysl se k nám vracet. Za zpravodajstvím, sportem, názory, zábavou, multimediálním i dalším obsahem, který chceme dál vylepšovat a rozšiřovat,“ dodal Herman.

V průběhu prosince zajímalo čtenáře Deník.cz zejména domácí zpravodajství, ale například i články z historie či zajímavosti ze světa. Přinášíme vám výběr nejčtenějších z nich.

1. Silvestr 1978 přinesl šok: Večer bylo téměř jaro, ráno mráz uvrhl zemi do chaosu

close Sněhová kalamita, která spolu s extrémním ochlazením zasáhla Československo na přelomu roku 1978 a 1979. info Zdroj: se svolením Retra Kroměříž - Fotky, pohlednice zoom_in Sněhová kalamita, která spolu s extrémním ochlazením zasáhla Československo na přelomu roku 1978 a 1979.

Generace Husákových dětí si ze svého dětství na tuto noc dobře vzpomíná. Na Silvestra 1978 se k nám v nočních hodinách převalila přes Krušné hory vlna extrémně studeného arktického vzduchu. Teploty klesly z 10 °C nad nulou až k více než 20stupňovému mrazu a nastal chaos. Na kalamitu, kvůli které se vrátil letní čas, vzpomněl redaktor Jaroslav Krupka v článku ZDE.

loading
arrow_left Předchozí
1/5
Další arrow_right