Podobně jednoduché, a přesto nebo právě proto krásné bylo nebeské divadlo, které nabídlo v srpnu už druhý superúplněk. Kdo měl štěstí a letošní největší a nejjasnější Měsíc mu nepřekryly mraky, užil si poutavou podívanou. Ale myslím si, že i v opačném případě ta chvilka večer venku s očima upřenýma k obloze stála za to. K hezkým chvilkám se hodí i dobré víno. Jestli chcete ochutnat něco netradičního, zkuste oranžové víno z Moravy.

Pokud máte rádi historii, začtěte se na webu denik.cz do obsáhlého článku Jaroslava Krupky o tom, jaká byla cesta Jiřího z Poděbrad na český trůn. Před 575 lety ji de facto odstartovalo jeho dobytí Prahy, kterého dosáhl téměř bez krveprolití.

Samosběry různých plodin jsou stále větším fenoménem. Zajet si přímo na pole pro tolik brambor, cibule či česneku, kolik unesete, a zaplatit za to podstatně méně než v obchodě je lákavé pro čím dál víc lidí. Divte se, když všechno pořád zdražuje. Ano, i pivo bude zase dražší. I když v tomto případě se obávám, že hospodští štamgasty na samosběr asi nepozvou.