„Průzkumem bylo zjištěno, že v poškozeném domě se nenalézá žádná osoba. Střecha se však zbortila do dvorní části a uzavřela obyvatelům domu ve dvorní části možnost průchodu. Velitel zásahu odeslal část zasahující jednotky zpět na základnu pro výdřevu. O celé situaci byl informován starosta města, který přislíbil účast vedoucího stavebního úřadu,“ uvedl za krajské hasiče mluvčí Roman Žemlička.

Podle něj se na místo dostavili velící důstojník ze Zlína, Obecní policie města Kroměříž, Policie České republiky a majitelka domu.

Ilustrační foto.
Ukradení cukrovinky se recidivistovi nevyplatilo. Hrozí mu tři roky za mřížemi

„bylo provedeno rozebírání i strhávání konstrukce střechy a provizorní zajištění průchodu pro obyvatele domu ve dvorní části. Před rozebíráním konstrukcí hasiči zastavili plyn. Na místo se dostavil vedoucí stavebního úřadu, který sdělil, že majitelka už v minulosti obdržela výzvu k nápravě,“ doplnil mluvčí hasičů.

Podle Romana Žemličky vzhledem ke skutečnosti, že dvorní část domu je závislá na přívodu energií z uličního domu, museli být obyvatelé dvorní části evakuováni. Ti budou až do opravy domu přebývat u příbuzných. Konstrukce stropu průjezdu byla provizorně podepřena.

„Dům byl zabezpečen a ohraničen páskou. Okolní obyvatelé domů byli o vzniklé situaci a možném nebezpečí informováni. Následně byl dům předán majitelce,“ uzavřel mluvčí krajských hasičů.