Při projížďce na cestě mezi Klapinovem a Holým vrchem v Hostýnských vrších totiž vjela do hlubokého sněhu a spadla tak nešťastně, že si poranila koleno.

Protože nebyla schopná dalšího pohybu, zavolala žena rychlou záchrannou službu. Místo, kde se neštěstí stalo, však bylo pro běžnou záchranářskou nepřístupné; do akce tedy museli nastoupit specialisté.

„O případu jsme dostali zprávu krátce po třetí hodině. Zaměstnanci operačního střediska okamžitě kontaktovali dobrovolné záchranáře z Rescue Team Hostýnské vrchy,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Právě Rescue Team z Bystřice pod Hostýnem je smluvním partnerem záchranářů pro tuto oblast.

„Do terénu jsme okamžitě vyjeli se sněžným skútrem a svozovými saněmi,“ přiblížil mluvčí dobrovolníků Michal Zicháček, který se akce osobně účastnil.

Cesta, při které se museli vyhýbat několika spadlým stromům, podle něj trvala necelou půlhodinu. Zraněná běžkařka mezitím přivolala dceru, která původně čekala na parkovišti na Tesáku. „Paní byla statečná, dokonce chtěla odejít sama,“ líčil Zicháček.

S úrazem tohoto typu však není radno si zahrávat a dobrovolníci tudíž raději provedli předlékařské ošetření s podezřením na distorzi kolene.

„Není to zranění, při kterém teče krev, ale může dojít k nepříjemnému poranění menisku,“ upozornil Zicháček.

Pracovníci Rescue Teamu pak pacientku transportovali na Holý vrch, kde ji krátce po čtvrté hodině předali do péče zdravotníků.

„Pak byla převezena na chirurgickou ambulanci do Kroměříže, kde jí zjistili poranění bérce,“ konstatoval mluvčí krajské záchranné služby Petr Olšan. O tom, nakolik je zranění vážné, podle něj rozhodne rentgen a další následná vyšetření.