K neštěstí došlo poté, co údržbáři čistili prostor pod kovovou škrabkou na boty. Ta je přitom umístěná vedle vstupních dveří. Denně místem projdou stovky lidí.

„Železnou konstrukci o rozměrech přibližně devadesát na sto dvacet centimetrů kvůli úklidu oddělali a místo nechali nezakryté. Pod škrabkou tak zůstalo pouze sklo. To se prolomilo ve chvíli, co na něj vstoupila šedesátiletá žena. Spadla do čtyřmetrové hloubky,“ přiblížila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Záchranáři, které přivolali svědci, ke zraněné rychle seběhli dolů do světlíku, kde jí poskytli první pomoc. Sanitka pak ženu s těžkými zraněními převezla na úrazové oddělení nemocnice. Podle dostupných informací utrpěla tříštivé zlomeniny nohy i ruky a další zranění.

Policie ihned začala vyslýchat svědky i zodpovědné osoby.

„Zjišťujeme, kdo je za neštěstí zodpovědný a v jaké míře. Zatím neznámého pachatele podezříváme z trestného činu těžká újma na zdraví z nedbalosti. Za ten obecně hrozí trest odnětí svobody v délce dva roky až osm let,“ podotkla mluvčí.

Krajský úřad jako zřizovatel vyjádřil nad neštěstím politování. „Chci ujistit, že se jí v naší nemocnici dostane nejlepší odborné péče, aby se co nejdříve ze zranění zotavila,“ uvedla krajská radní, zodpovědná za zdravotnictví Hana Příleská.

Podle mluvčí nemocnice Karly Havlíkové zatím vedení zdravotnického zařízení čeká ny výsledky policejního vyšetřování, aby mohla učinit případné kroky, které by podobnému neštěstí pro příště zabránily.

Oslovení návštěvníci porodnice včera nad událostí nechápavě kroutili hlavou. Zvláště pak ti, co se po již zakrytém světlíku bez obav prošli.

„Teda, to je hrozné, co se přihodilo. Nechápu, jak se něco takového může vůbec stát,“ tázala se například Ludmila Zvonková z Újezdu na Valašskokloboucku.

„To je hrozná výška. Za to by měl někdo pykat,“ uvedli zase manželé Jurčovi ze Zlína, když se dívali do místa, kam se šedesátiletá žena propadla.

Podobný názor měla i nastávající maminka Renata Kubáníková ze Zlína. „Je to neuvěřitelné. Ten, kdo tu mřížku odkryl a už ji nevrátil, zpět, by měl nést patřičnou zodpovědnost,“ podotkla.