„Posilněná alkoholem a drogami si kousek od vlakového přejezdu lehla do kolejiště, omotala si nohy i ruce obvazy a čekala na projíždějící vlak," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragédii na kolejích zabránili řidiči, kteří v tu chvíli místem projížděli. Jedním z nich byl i padesátiletý Karel Tomšej z Kroměříže.

Ženy v kolejišti si nejdříve všimla projíždějící třiadvacetiletá řidička z Hulína. Ihned vystoupila z vozu a zastavila další auto, které řídila jednapadesátiletá žena z Martinic.

U přejezdu zastavil také padesátiletý Karel Tomšej z Kroměříže se svou manželkou. Oba pak rychle vyrazili na pomoc.

„U přejezdu stálo zaparkované auto a vedle stála paní, která říkala, že na kolejích někdo leží. Věřím, že měla strach. Vidět z dálky na kolejích tělo, tak ani nevíte, jestli ten člověk ještě žije nebo ne. Málokdo by měl odvahu tam jít. Neváhali jsme ale a běželi tam spolu," popsal muž. Asi o dvě stě metrů dál se nacházela dotyčná obmotaná obvazy.

„Měla hlavu na kolejích a ruce a nohy svázané obinadlem. Jedna z přítomných jí obvazy odmotala a z kolejí jsme ji potom odnesli," upřesnil Karel Tomšej.

Žena měla obrovské štěstí, asi dvě minuty poté se totiž po kolejích, kde ležela, prohnal vlak.

„Byla to opravdu chvilka," konstatoval zachránce.

Žena se prý rozhodla ukončit svůj život po hádce se svým přítelem. Nakonec však za záchranu života děkovala.

„Pak se vzpamatovala a říkala, že má doma osmiletého kluka. Nakonec byla strašně ráda, že jsme jí pomohli a zachránili ji," dodal padesátiletý muž.

Za silného deště poté přijela na místo policie a záchranáři, kteří ženu převezli do nemocnice. Přesné okolnosti případu policisté nadále vyšetřují.

Od začátku roku evidují už šest případů, kdy se lidé rozhodli svůj život dobrovolně ukončit. V loňském roce spáchalo na Kroměřížsku sebevraždu sedmnáct lidí.

Podle Drážní inspekce došlo letos v regionu na kolejích už ke dvěma střetům vlaků s osobou. Tomu nedělnímu se naštěstí podařilo zabránit. K jednomu z případů došlo 24. března.

„Přesně v půl sedmé ráno mezi Kroměříží a Zborovicemi se střetl osobní vlak se ženou," upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Druhá nehoda se udála 24. června v půl jedenácté večer mezi Kojetínem a Kroměříží.

„Tehdy se střetl osobní vlak s mužem, jenž vyvázl s vážnými zraněními," doplnil Martin Drápal. Ve stejném období za loňský rok, tedy od 1. ledna do 28. července, neeviduje Drážní inspekce žádný obdobný případ.