„Dechová zkouška neprokázala, že by řidič před jízdou pil alkohol. Test na návykové látky byl ale pozitivní,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš.

Řidič po projetí zákazu vjezdu nereagoval na výstražné světelné zařízení včetně nápisu STOP a místo toho začal ujíždět.

„Vjel na pěší lávku přes řeku Moravu, pokračoval přes chodník a trávu na přechod pro chodce v ulici Spáčilova a na protější chodník v ulici Oskol, kde také přejel přes trávu zpět na silnici,“ popsal mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek a doplnil, že rychlá hazardní jízda řidiče pokračovala přes Husovo náměstí směrem na ulici 1. máje, kde se řidič ve vozovce otočil, přejel ostrůvek, najel do protisměru na chodník u restaurace U Ferbínka a po chodníku pokračoval až do ulice Tylova.

K nehodě osobního auta s dodávkou ve Zlínské ulici v Holešově vyjížděli v úterý ráno holešovští hasiči.
V holešovské Zlínské ulici boural osobák s dodávkou. Takto to dopadlo

Projel středem Velkého náměstí

„Z Tylovy ulice vjel do zákazu vjezdu jednosměrné komunikace na Riegrovo náměstí a do ulice Farní. Pokračoval na Velké náměstí, kde jel prostředkem náměstí a otočil vozidlo do ulice Kovářská. Hlídka se pokoušela několikrát vozidlo předjet, ale řidič předjíždějícímu služebnímu vozidlu kličkováním a riskantní jízdou vždy tento záměr znemožnil. Na Milíčově náměstí vjel opět na přechod pro chodce a přes chodník vjel do ulice Kpt. Jaroše. Poté ujížděl ulicí Velehradská, aby odbočil do Havlíčkovy ulice a z ní do zmíněného areálu psychiatrické nemocnice,“ popsal Kubiš.

Internát v Pavlákově ulici v Kroměříži. Ilustrační foto
Na intru i v hotelu. Kroměříž hledá prostory pro ubytování Ukrajinců

Drogy mu prý někdo podstrčil

Pracovník psychiatrické nemocnice poté zavřel závoru. Řidič musel auto zastavit a následně ho hlídka zadržela.

„Třicetiletý muž uvedl, že ujížděl kvůli drogám, že kouří marihuanu a možná, že u něj hlídka najde drogy i v autě, ale ty mu tam někdo určitě podstrčil,“ doplnil Kubiš. Případ strážníci pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky předali hlídce Policie ČR.