„Hlášení o havárii dvou osobních aut přijali v 15.48 hodin a na místo vyjeli hasiči z Kroměříže. K nehodě došlo na 16. kilometru silnice D55 ve směru na Přerov a jednotka zjistila, že v obou vozech byl zraněn jeden člověk, řekl za krajské hasiče Roman Žemlička.

Záchranáři ale naštěstí nemuseli nikoho ze zraněných vyprošťovat, do příjezdu zdravotníků tak zraněným poskytli pouze předlékařskou pomoc. „Poté také provedli protipožární opatření a místo vyznačili výstražnými LED svítidly,“ dodal mluvčí.

Upozornil, že neukázněností a nepozorností řidičů došlo později také k poškození jednoho výstražného LED světla, které ohraničovalo místo nehody. „Kvůli poškození výstražného světla mohlo snadné dojít k další nehodě, protože poškozená auta nestála hned za sebou,“ zdůraznil mluvčí a apeloval proto na řidiče, kteří projíždějí kolem jakékoli nehody, aby přizpůsobili rychlost své jízdy místním podmínkám.

Nedojde tak ke zbytečnému poškozování výstražných zařízení a případným zraněním zasahujících hasičů,“ uzavřel Roman Žemlička.