Nejkurióznější nehoda se bezesporu stala ve středu v Brusném. „Motorkář tam srazil muže, který měl v krvi kolem tří promile alkoholu,“ upozornil zástupce velitele kroměřížské dopravní policie Antonín Horák.

Alkoholem posilněný čtyřiačtyřicetiletý muž po srážce potřeboval dokonce pomoc lékařů. „Měl ale jen povrchové poranění hlavy, sanitka ho odvezla na chirurgii do Kroměříže,“ doplnil mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Z běžných nehod vyčnívá také ta, která se ve středu stala pro změnu v Kroměříži. Asi pětadvacetileté cyklistce o řidítka zpětným zrcátkem nechtěně zavadil mladý řidič osobního auta. „Žena upadla a utrpěla lehkou tržnou ránu na hlavě,“ upřesnil Olšan.

Příjezd rychlé záchranné služby už však nebyl potřeba při drobné středeční srážce aut v kroměřížských Horních Zahradách, ani při nehodě v ulici Přerovská v Bystřici pod Hostýnem. „Při obou však škoda přesáhla sto tisíc korun a policisté ji proto vyšetřují,“ vysvětlil dopravní policista Horák.

Účast policistů si vyžádala také nehoda, která se stala ve středu kolem druhé hodiny odpoledne na železničním přejezdu poblíž Zborovic ve směru od Zdounek.

„Ukrajinský řidič se tam střetl s vlakem. Žádné zranění však neutrpěl,“ uzavřel středeční bilanci Horák.

Čtvrtek však nebyl o moc mírnější. Už kolem sedmé hodiny ráno se ve Kvasicích na křižovatce ulic Družstevní a Čtvrtky srazila dvě osobní auta a tentokrát se u nehody potkali policisté i záchranáři. „Sanitka odvezla osmadvacetiletou ženu s poraněním ramene a paže, i toto zranění se dá považovat za lehké,“ informoval mluvčí záchranky Olšan.

Hned dvakrát se pak ve statistikách nehod objevuje Holešov. Už kolem desáté hodiny ráno se ve směru na Kroměříž u odbočky na Količín ťulka dvě osobní auta a dodávka.

Další dva vozy se pak střetly na křižovatce holešovských ulic 6. května a Palackého kolem poledne. „K nehodě vyjela policie, nakonec se však ale vyřešila na místě a dál už se tedy vyšetřovat nebude,“ uzavřel za policii Horák.