Nehoda se stala v křižovatce ve směru na Třebětice. „Podle svědků vjel mladý řidič auta značky Fiat Cinquecento do křižovatky v době, kdy tudy projíždělo další auto. Po střetu došlo ke kolizi s třetím vozem,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Při nehodě utrpěla velmi těžká zranění mladá spolujezdkyně ve fiatu. „Zůstala s podezřením na zranění pánve zaklíněná v autě. Další tři účastníci utrpěli jen lehká zranění,“ řekl Mitáček.

Ze záchranářů na místo jako první dorazili hasiči, kteří se okamžitě začali starat o vážně zraněnou. „Z vraku ji museli vystříhat speciální hydraulickou technikou. Pomocí nůžek se jim podařilo odstřihnout sedadlo a uvolnit tak překážky,“ popsal zásah mluvčí.

Zraněné si poté do péče převzali lékaři, těžce zraněnou ženu převezli na nedaleké letiště do Holešova, kde byla přeložena do vrtulníku zdravotníků a transportována do nemocnice v Olomouci. „Mladý řidič fiatu se z události psychicky zhroutil. Velitel zásahu proto nechal ze stanice profesionálních hasičů z Kroměříže vyslat specialistu proškoleného v poskytování posttraumatické péče,“ podotkl Mitáček.

Po dobu zásahu byla v místě částečně omezena průjezdnost a doprava byla regulována hlídkou policie.